Teknik Yapı 1,6 milyar teklifle kazandı

Emlak Konut GYO’nun İzmir Konak 1.etap ihalesinin 2.oturumu dün yapıldı. İhaleyi 1,6 milyar teklifle Teknik Yapı kazandı.

Emlak Konut GYO’nun İzmir Konak 1.etap ihalesinin 2.oturumu dün yapıldı. Yaklaşık 47 dönüm arazinin arsa karşılığı gelir paylaşım ihalesini Teknik Yapı kazandı. 10 şirketin kıyasıya rekabet ettiği ihalede, bir milyar 672 milyon liralık hasılat karşılığı yüzde 35 idare payı taahhüdü ile ihalede ipi göğüsleyen şirket, Alsancak’ta gerçekleştireceği karma projeden elde edeceği hasılattan en az 585,2 milyon lirayı Emlak Konut GYO’ya verecek.

Teknik Yapı’nın Emlak Konut ile birlikte Anadolu’ya açılımının süreceğini belirten Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, “Türkiye’nin en güzel şehirlerinden biri olan İzmir’e kendisi gibi güzel ve kaliteli bir proje yapmayı düşünüyoruz. İhalenin şartlarına uygun olarak bölgeye ticaret, konut ve turizm alanlarından oluşan karma bir proje gerçekleştireceğiz”dedi. Durbakayım, proje tasarımının önümüzdeki 6 ay içinde tamamlanması için çalışmalara hızlıca başlanacağı bilgisini verdi.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.