Terörü bitiremezsem siyaseti bırakacağım

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tarım toplantısı için geldiği Balıkesir’de gündemi değerlendirdi. Kılıçdaroğlu,”4 yılda terörü bitireceğim. Bitirmediğim taktirde siyaseti tümü ile bırakacağım” dedi. 

Balıkesir’e tarım toplantısı için gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, toplantı sonrasında basın mensuplarının karşısına geçerek gündemi değerlendirdi. Kılıçdaroğlu, “Gündemimizde tarım ve tarımın sorunları var. Balıkesir tarım açısından en önemli kentlerden birisi. Gerçekten de Balıkesirlilerin yüzde 30’u kırsal kesimde yaşıyor, üretiyor. Beyaz et, yem, yumurta ve sütte Türkiye 2.’si olan ilimiz. Balıkesir, tarımın başkenti tanımını hak eden kentlerden birisi. Tarımın sorununu dinledik ama üreticiler hak ettikleri fiyattan ürünlerini satamıyorlar.

Üreticinin borç batağı içinde olduğunu hemen hemen hepsi söylüyor. Zarar ediyoruz diyorlar. Her şey çok pahalı ama ürünün karşılığını alamıyoruz dediler. Samsun’dan gelen bir arkadaşımız vardı, kendi bölgesine ait sorunları anlattı. Konuşmayan hükumetin kendisi, dertlerin üstü örtülmek isteniyor. Beyaz et üreticinin, hububat üreticinin gündemi ayrı Sayın Erdoğan’ın gündemi ayrı. Sayın Erdoğan’ın tek gündemi var. Benim. Türkiye’nin gerçek sorunlarını konuşamıyoruz. Sorduğu ilk soru ‘Sen kimsin’?

Toplantıda gündeme dair de değerlendirmede bulunan Kılıçdaroğlu, terörle mücadelede kararlı olduğunu vurgulayarak, “4 yılda terörü bitireceğim. Bitirmediğim taktirde siyaseti tümü ile bırakacağım” diye konuştu. CHP lideri Kılıçdaroğlu, Balıkesir’de kanaat önderleriyle de basına kapalı toplantıda bir araya gelecek.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın