TezmaksanPallet Havuz OtomasyonSistemi ile üretim süreçlerini optimize edecek

Türkiye talaşlı imalat sanayisine sunduğu yeniliklerle liderliğini sürdüren Tezmaksan,artan rekabet koşullarında orta ve büyük işletmeler için Türkiye’de bir ilk olan Pallet Havuz Otomasyon Sistemi’ni tasarladı. Kompakt, istendiği vakit genişletilebilir ve modüler sistem olarak geliştirilen Pallet Havuz Otomasyon Sistemi, iş proseslerini yüzde 70 oranında azaltarak, işgücü ve zamandan tasarrufla verimliliği maksimum seviyeye çıkaracak.
Talaşlı imalat sanayinin üretim ve rekabet gücünü artırançözümler geliştiren Tezmaksan, bir buçuk yıllık yoğun Ar-Ge çalışmaları sonucunda Türkiye’de bir ilke imza atarak Pallet Havuz Otomasyon Sistemi’ni tasarladı. Tasarım süreci tamamlanan ve bu yılın sonunda sanayicinin kullanımına sunulacak sistem, 7/24 kesintisiz çalışma imkanına sahip yapısıyla iş proseslerini yüzde 70 oranında azaltacak.
Pallet Havuz Otomasyon Sistemi ile üretim süreçleri optimize edilecek
Artan rekabet koşullarının sanayi imalatçılarını, doğru maliyet yönetimi ve tasarrufa zorladığını belirten Tezmaksan Genel Müdürü Hakan Aydoğdu, “Günümüzde zamandan kazandırıp verimliliği maksimum düzeye çıkaran teknoloji ve uygulamalara rağbet gittikçe artıyor. Biz de Tezmaksan olarak üretim teknolojileri ve pazar konusundaki deneyimimiz sayesindesanayinin değişen ihtiyaçlarını gözlemleyip yeni çözümler geliştiriyoruz. Bu çözümlerden biri olan Pallet Havuz Otomasyon Sistemi, firmamızın imalat sanayine yönelik 40 yılı aşkın süredir var olan tecrübesi ve mühendislik-bilgi birikiminin sonucu olarak tasarlandı. Dünyada sayılı firmanın ürettiği bu sistemi Türkiye’de ise ilk olarak biz geliştirdik. Üretim süreçlerini optimize etmeye odaklanan sistemi özellikle orta ve büyük işletmelere yönelik tasarlarken bu yılın sonunda devreye alacağız. Özellikle kalifiye personel sorunu her sektörde yaşanıyor ancak bu durum talaşlı imalatta büyük iş ve maddi kayıplar yaratıyor. Otomasyonun istihdam boşluklarını doldurduğu bu yeni çağda personel ihtiyacını azaltmak üzere bu sistemi kurgulayıp sanayideki iş proseslerini yüzde 70 gibi büyük bir oranda azaltmayı hedefledik” dedi.
Kompakt tasarımı ve modüler yapısı sayesinde fabrika alanını verimli kullanıyor
İmalatta fikstür bağlamak veya magazine takım yüklemek gibi çok basit görünen teknik işlemlerin zaman ve iş kaybına yol açtığını vurgulayan Aydoğdu, Pallet Havuz Otomasyon Sistemi’nin sağladığı avantajları şu ifadelerle açıkladı: “Gözden kaçan kayıpların önüne geçmek için geliştirdiğimiz 7/24 kesintisiz çalışma imkanına sahip sistem, bağlama fikstürlerini malzemeyle beraber sürüyor ve hatta magazinlere takım da yükleyebiliyor.PT-24 konfigürasyonuyla sunulan bu sistem, işlemleri otomatikleştirerek işgücü ve zamandan tasarrufla verimliliği maksimum seviyeye çıkarıyor.RoboCAM yazılımının tüm kabiliyetleriyle birlikte çalışan sistemi büyük hacimli üreticilerin rekabet avantajını artırmaları ve imalat süreçlerini optimize etmeleri için tasarladık. Mevcut CNC’lereentegrasyonu sağlanabilen yapıya sahip sistem, özellikle, kompakt tasarımı ve modüler yapısı sayesinde fabrika alanını verimli bir şekilde kullanmayı mümkün kılıyor. İç pazardaki hedeflerimize paralel olarak dünyaya da bu sistemi tanıtıp ihracat hedeflerimize ekledik. Çünkü Tezmaksan olarak otomasyon tutkumuz odağında verimliliği taahhüt eden tüm yeniliklerimizi sadece iç pazara göre değil küresel arenaya yönelik de kurguluyoruz. Bu sisteme sadece ülkemizdeki imalatçıların değil küresel arenadaki büyük oyuncuların da ihtiyacı var.”

 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

    Önceki yazıReform Therapy ile vücut ısınızı dengede tutun
    Sonraki yazıPorland ile iftar sofraları daha zarif ve şık