The Kennedy Condominiums Kanada’da vatandaşlık yolunu açıyor

Projeyle ilgili konuşan Akman Holding ve SAMM Developments Yönetim Kurulu Başkanı Ali Akman, Türkiye’den The Kennedy Condominiums’a büyük bir talep olduğunu belirtti.
Lansman sırasında da satışların devam ettiğini vurgulayan Akman, “Kanada’da hem gayrimenkul fiyatlarında her yıl gelen artışlar hem de kira garantisi olması Türk yatırımcılara çok cazip geldi” ifadelerini kullandı.
 
Türkiye’ye ayrılan dairelerin yüzde 80’inin satıldığını ifade eden Akman; “Satışlardan çok memnunuz. Kanada’da, bundan sonraki projelerimizde de Türkiye’de satış yapmaya devam edeceğiz. The Kennedy Condominiums’un 2. etap satışları 2017 ilkbahar aylarında olacak. Bu etapta Türkiye’ye yüzde 15 kontenjan ayıracağız” dedi. Akman, Türkiye’den gelen taleplerin, yatırımlarını güvenli bir ülkede, her yıl sabit gelir almayı düşünen ve ileride o ülkede yaşamak isteyen kitleden geldiğine dikkat çekti.


 
250-400 bin Kanada doları arasında
 
The Kennedy Condominiums 600 milyon dolarlık yatırımla Toronto’nun en büyük konut projesi olma özelliğini taşıyor. Türkiye’den müşteriler için avantajlı fiyat ve finansman koşullarıyla satışa sunulan projede daire fiyatları 250 bin ile 400 bin Kanada doları arasında değişiyor. 4 blokta 1.320 daire, otel ve iş merkezinden oluşan proje, konum olarak Toronto’da çok merkezi bir bölgede bulunuyor. Satışı gerçekleşen 1. etapta 2 blok ve toplam 700 daire bulunuyor.2. etapta 45 katlı bina, ilk 11 katı otel, üst katlarda rezidans olacak. 3. etapta ise 22 katlı ofis binası bulunuyor. Projedeki dairelerin büyüklüğü 50 metrekare ile 100 metrekare arasında değişiyor. Söz konusu proje Kanada’daki satışlarında da olağanüstü bir taleple karşılaşmıştı. 370 daireden oluşan ilk etabın 1. bloğu Kanada’da geçen temmuz ayında satışa çıkmış ve iki gün gibi rekor bir sürede satılmıştı. 330 dairelik 2. bloğun da yüzde 65’i de Kanada’da şimdiden satılırken, bu yeni bloktaki 100 daire Türkiye’den müşteriler için ayrılmıştı.
 
Aylık 1.400 dolar kira getirisi
 
Proje yatırımcılar için de önemli fırsatlar sunuyor. Kanada’da yabancılar mortgage kredisini yüzde 65 alabiliyor. Ödemenin yüzde 35’ini ise peşin yapıyorlar. Ayrıca kira garantisi de verilebiliyor. Aylık 1.400 dolar kira getirisi bulunuyor. Uzun vadeli mortgage olanakları, kira garantisi gibi avantajlarının yanı sıra burada yatırım yapmak Kanada’da oturma ve vatandaşlık yolunu da açabiliyor.
 
 
 
 
 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.