Therra Park Tarabya’da fiyatlar 1 milyon 800 bin dolardan başlıyor

Lansman öncesi dönemde 10 dairenin satışlarının tamamlandığı Therra Park projesinde çatı dubleks, bahçe dubleks ve 1 adet özel villa olmak üzere toplamda 49 lüks konut yer alıyor. 70 milyon dolar yatırım ve 110 milyon dolar hasılat değeriyle yükselen Therra Park Tarabya projesi 16 bin metrekare arazi üzerinde hayata geçiyor. 8 bin 500 metrekaresi yeşil alan ve sosyal donatı alanlarına ayrılan projedeki dairelerin fiyatları 1 milyon 800 bin dolar ile 2 milyon 700 bin lira arasında değişiyor. Projede tek olarak yer alan 500 metrekarelik villanın satış fiyatı ise 5 milyon dolar. Kasım 2016'da teslimleri yapılacak olan Therra Park Tarabya'nın kaba inşaatının yüzde 80'i bitmiş durumda.

Ünlülerin yer alacağı proje

Bugün CVK Bosphorus Hotel'de düzenlenen basın toplantısında projenin ayrıntılarını anlatan Gök-An İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Gökhan "Avrupa yakasının incisi ve yatırım değeri her geçen gün yükselen Tarabya, İstanbul'un en gözde yerleşim alanlarından biri. 3. Köprü'ye hakim bir alanda yükselen projemizle yatırımcıların hayat standartlarını daha yükseğe taşımaya hedefliyoruz." diye konuştu. Gökhan, projelerinin bir çok ünlü isim tarafından ziyaret edildiğini ve pazarlık aşamasında olduklarını da dile getirdi.

Röportajı izlemek için tıklayınız.

Deniz manzarası ile dikkat çekecek

Butik proje anlayışıyla ve modern mimariyle tasarlanan projenin mimarı olan Talha Haksever ise projedeki konutlarda en çok manzarayı ve konutların uzun yıllar sağlam kalacak biçimde yükselmesini hedeflerini belirterek "Topografyanın çok iyi etüd edilerek yerleştirilen blokların yeşil ve deiz manzarası ile buluşturulduğunu" söyledi. Haksever dairelerin yüzde 60'ının tamamen deniz manzaralı olarak konumlandırıldığını da sözlerine ekledi.

Yüzde 1 KDV ayrıcalığı

Concierge hizmeti gibi lüks detaylara sahip olan projede aidat ücretleri de cüzi miktarlara çekiliyor. Aidat ücretinin 600 ile 800 lira arasında olması beklenen Therra Park Tarabya'da net brüt metrekare farkı ise yüzde 10'a kadar düşürüldü. Metrekare fiyatlarının 7 bin dolar ile 10 bin dolar arasında değiştiği projede çatı dukleksler yüzde 18 KDV, bahçe dubleksler ise yüzde 1 KDV oranıyla yatırımcılarını bekliyor.

Emlak Rotası/ Sedef Öztürk

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.