“TMSF’nin satışa çıkaracağı projelerle ilgilenebiliriz”

TMSF, FETÖ/PDY'ye dönük soruşturma kapsamında 500'den fazla şirketin yönetimini devralmıştı. TMSF'ye devredilen şirketler arasında inşaat şirketleri Dumankaya ile Fi Yapı da yer alıyor.
 
TMSF Başkanı Şakir Ercan Gül, Ekim ayında konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, "Bu işletmeler el konulduğunda tasfiye edilmeyecek, faaliyetlerine devam edecek belki üçüncü bir ele geçecek. Dolayısıyla bu işletmelerle iş yapanlar açısından bir tedirginlik olmasına gerek yok. Bu işletmelerle ilgili bir envanter çalışması yapılıyor. Değerleme sonucunda bir ihale sürecine gireceğiz" diye konuştu. Bu kapsamda TMSF, 674 Sayılı KHK uyarınca satışa konu varlıkların satış işleminde TSKB, Vera Varlık ve Garanti Yatırım'ı yatırım danışmanı olarak görevlendirdi.
 
Reuters'ın Ağaoğlu Grubu'nun söz konusu şirketlerle ilgilenip ilgilenmeyeceği ile ilgili sorusu üzerine Ağaoğlu, "Şirketler satışa çıktığında bakabiliriz. Şartları ve detayları görmemiz gerekiyor. Ancak bu şirketlerin sadece henüz başlamamış projeleriyle ilgilenebiliriz” açıklamalarını yaptı.
 
Ağaoğlu markası olarak yaptıkları projelerde kendi standartları olduğunu vurgulayan Ağaoğlu; “Bu standartları başlamış, bir kısmı tamamlanmış bir projede uygulamamız zor. Bu nedenle sadece başlamamış projelerle ilgileniriz" ifadelerini kullandı.
 
Kaynak: Hürriyet

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.