TOKİ Kars projesi ihalesi tamamlandı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ)  Kars Merkez ikinci etapta hayata geçireceği kentsel dönüşüm ve gelişim projesinin ihalesini gerçekleştirdi.

Kentsel dönüşüm projeleriyle bölgelerin yaşam kalitesini yükselterek şehirlere değer katan projeler üreten Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Kars Merkez ikinci etapta hayata geçireceği kentsel dönüşüm ve gelişim projesinin ihalesini gerçekleştirdi. Kars Merkez Atatürk ve Bayrampaşa mahallelerinde hayata geçirilecek olan kentsel dönüşüm projesi kapsamında 366 konut inşa edilecek. Dün yapılan ihale kapsamında ayrıca cami, taziye evi, ticaret merkezi ve çevre düzenlemesi yapılacak.

Toki Kars projesi 266 konuttan meydana geliyor

TOKİ Kars projesi içerisinde yer alan konutların 91’i 2+1 salon, 114’ü 3+1 , 161’i ise 4+1 salon planında inşa edilecek. Kentsel dönüşümde, gecekondu dönüşüm alanlarında toplumsal sorumluluk anlayışıyla çalışan TOKİ, hak sahibi vatandaşların mağdur olmaması için kira yardımları da gerçekleştiriyor.  Gönüllülük esaslı yerinde dönüşüm anlayışıyla hareket eden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, kentsel dönüşümle sadece binalar yıkıp yerlerine yenilerini inşa etmiyor. Dönüşüm alanlarında çevre düzenlemeleri ve donatı alanlarıyla sosyal ihtiyaçlara da cevap veren TOKİ, 0-5 yaş okul öncesi çocuk grubundan üniversite gençliğine, kadınlardan erkeklere, tüm nüfus profillerine dönük ihtiyaç ve beklentileri düşünerek yerleşim alanlarını baştan aşağı yeniliyor.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.