TOKİ Maltepe’ye dev şehir parkı kuracak

Maltepe’de Cevizli’de kurbanlık alanı olarak bilinen ve uzun dönemdir belediye ve TOKİ arasında davalık olan 59 dönümlük TOKİ arazisindeki mahkeme süreci sona erdi. 

YÜZDE 43’Ü BELEDİYENİN

Akşam’dan Ercan  Öztürk’ün haberine göre, mahkemeye açtığı davayı geri çeken belediye, Maltepelilere tam 38 dönümlük bir donatı alanı kazandırdı. Cevizli Mahallesi’nde alanla ilgili mahkeme sürecinin bitmesiyle alanın yüzde 43’ü yol ve yeşil alan olarak düzenlenecek. Yüzde 10 teknik donatı alanı, yüzde 10 ortaöğretim alanı olarak değerlendirilecek. Anlaşmayla TOKİ arazisinin yüzde 43’üne de sahip olan belediye, alana içerisinde botanik park, çocuk oyun alanları, amfi tiyatro, konser ve ışıklı gösteri alanlarının yer alacağı dev bir park yapacak. 

HALKA ZARAR VERDİ

Belediye, “Belediyemiz, 2009’da TOKİ’nin Cevizli Mahallesi’ndeki alana dair plan tadilatına karşı açılan davadan feragat etmiştir. Mahkemeyle geçen 5 yıllık hukuk süreci, ne Maltepe Belediyesi’ne, ne TOKİ tarafına, ne de en önemli taraf olan Cevizli halkına yarar sağlamıştır. Anlaşmayla bölgeye tüm Türkiye’ye örnek olacak bir park yapılacaktır” dedi.

 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıŞanlıurfa HES Rönesans’ın
  Sonraki yazıÖnay Life Residence’de metrekare 2.800 lira
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın