TOKİ Kayaşehir konutlarına başvurular bugün başlıyor

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından İstanbul Kayaşehir’de yatay mimari ve mahalle konsepti ile inşa edilen konutların başvuruları bugün başlıyor.

En düşük konut fiyatının 160 bin TL ve en düşük taksit tutarının 667 TL olan 605 konut için başvurular bugün itibari ile başlıyor. Konut sahibi olmak isteyen vatandaşların en geç 11 Nisan 2018 tarihine kadar başvurularını yapmaları gerekiyor.

Başvuru 11 Nisan 2018’e kadar

Vatandaşların en temel gereksinimi olan barınma ihtiyacını karşılamak amacıyla ülkemizin dört bir yanında yeni yerleşim alanları kurup ve onlarca konut projesinin hayata geçirdiklerini vurgulayan Turan, “Amacımız hiç konut sahibi olmayan vatandaşlarımızı ev sahibi yapmaktır. Özellikle dar gelirli vatandaşlarımız kira öder gibi ev sahibi olabilmelerini istiyoruz” dedi. Konut sahibi olmak isteyen vatandaşların müracaatlarını 11 Nisan 2018 tarihine kadar ilgili kamu bankasına yapması gerektiği vurgulayan Turan, “Başvuruların tamamlanmasından sonra 25 Nisan’da Noter huzurunda yapacağımız kura çekimi ile konut sahibi olacak vatandaşlarımız belirlenecek” ifadelerini kullandı.

5 bin lira yatırarak kuraya katılma hakkı

Başvuru şartlarını hatırlatan Turan, başvuru sahibi vatandaşların öncelikle hiç konut sahibi olmaması gerektiğini vurgulayarak, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmaları, İstanbul’da en geç 30.04.2016 tarihinden itibaren kesintisiz ikamet ediyor olması ve 18 yaşından büyük olma şartlarının olduğunu söyledi. Bu şartları sağlayan vatandaşların başvuru yapma hakkına sahip olacağını ve 5 bin lira yatırarak kuraya katılabileceğini aktaran Turan, kura sonucunda konut sahibi olamayan vatandaşların başvuru bedellerinin 02 Mayıs 2018 tarihinden itibaren iade edileceğini söyledi.

Mahalle kültürü

İstanbul Kayaşehir’de satışa sunulan 605 konutun ‘mahalle konsepti’ ile geliştirilmiş semt kültürünü barındırdığını belirten Turan, “Projemiz yatay mimari ile inşa edildi. Satışa sunduğumuz projede cadde konsepti var. Yaya öncelikli bir cadde burası. Projemizde de mahalle kültürü yaşayacak. Farklı gelir gruplarının aynı semtte buluşabildiği; semt sakinlerinin, esnafın iç içe olduğu, ‘mahalle kültürü’ kavramında vücut bulan, dayanışmayla mutlu olacağımız sosyal yaşam alanı oluşacak” açıklamasında bulundu. Satılacak konutların satış işlemlerinin yüzde 25 peşinat bedeli 120 ay vade ve yüzde 40 peşinat bedeli ile 144 ay vade seçenekleri ile gerçekleştirileceğini aktaran Turan, TOKİ’nin www.toki.gov.tr adresi ile Halk Bankası’nın İstanbul’daki tüm şubelerinden başvuru koşullarının ayrıntılı olarak temin edilebileceğini açıkladı.

Kaynak: www.sabah.com.tr

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.