Torba Yasadan 2B Borçlusuna Müjde Çıktı


 
Şehit yakınlarına ÖTV’siz araçtan yatırımda vergi indirimine kadar torba tasarının 80 maddesi kabul edildi. Kabul edilen kanun maddeleri arasında vatandaşın yoğun ilgi gösterdiği 2B arazileri de vardı. Buna göre, kanunun 64’ncü maddesinde yer alan ve özellikle birçok vatandaşı ilgilendiren 2B arazilerinin satışı ve ödeme süresi 6 ay uzatıldı.
 
6 AY İÇERİSİNDE BAŞVURU

 
Türkiye’de en fazla 2B arazisinin bulunduğu şehirlerden birisinin Antalya olduğunu belirten AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, çıkan kanunla 2B alanlarında bulunan taşınmazların satışı veya ödeme süresinin 6 ay uzatıldığını söyledi. Köse, “2B arazisi bulunan vatandaşlarımız 6 ay içerisinde başvuru yaparak bu arazileri alabilecek. Ayrıca, daha önce 2B arazilerini almak için başvuru yapmış fakat ödemelerini aksatmış olan vatandaşlarımız da yine 6 içerisinde başvuru yaparak, bu haklarını geri kazanabilecek. 26 Mart 2012 tarihinden sonra belediye ve mücavir alan sınırı dışında kalan yerler de bu kapsama alındı” dedi.

ORMAN ARAZİLERİNİN SATIŞI
 
Antalya’daki iki mahalledeki taşınmazların da tescili halinde vatandaşlara satışının yapılacağını ifade eden Köse, “Aynı kanunun 65’inci maddesi de Antalya’mızı ilgilendiriyor. Döşemealtı İlçesi Kömürcüler Mahallesi ile Aksu İlçesi Atatürk Mahallesi’ndeki bazı alanlar da 2B kanunu kapsamına alındı. Bu iki mahallede bulunan taşınmazların tapu kayıt işlemlerine ilişkin usul ve esaslar yeniden düzenlendi. Bu düzenleme ile iki mahalledeki orman arazisinde kalan arsaların satışı da yapılabilecek” diye konuştu.
 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.