Toskana Orizzonte’de ilk etap teslimleri başladı

Toskana Orizzonte'de ikinci etabın inşaatı sürüyor. Projede bulunan 187 villadan ilk etabın taahhüt edildi gibi Ekim ayında tamamlanarak sahiplerine teslim edildiğini belirten Arıkan Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Habip Arıkan, "Birçok firamda yaşanan sancılı teslim dönemlerinin aksine Toskana Orizzonte'nin birinci etabını Ekim ayından itibaren sahiplerine teslim etmeye başladık" diye konuştu. İlk etapta yaklaşık yüzde 85 doluluğa ulaştıklarını söyleyen Arıkan, kalan 8 villa için de görüşmelerin sürdüğünü belirtti. Arıkan ayrıca ikinci etabın Haziran 2016'da teslim edileceğini de açıkladı.

Yatay mimarı konsepti

Toskana Orizzonte'nin yatay yaşam konsepti ile oluşturulumuş bir proje olduğuna dikkat çeken Arıkan "Yatay yaşam konsepti, dünyada oldukça başarılı örnekleri bulunan özellikle projenin ismini aldığı İtalya'nın Toskana bölgesinin günlük yaşam biçimi olarak nitelendirebileceğimiz bir konsept. Yatay yaşam konseptinin en önemli özelliği tek katlı mimarinin hakim olması beraberinde birçok avantajı da yanında getiriyor. Örneğin; Toskana Orizzonte'de asla merdiven inip çıkmak zorunda kalmıyorsunuz. Mutlaka kendinize ait yeşillikler içinde bir bahçeniz oluyor ve bahçe büyüklüğü ev modellerine göre değişikenlik göstererek 2 dönüme kadar ulaşaniliyor." diye konuştu.

Fiyatlar 650 bin dolardan başlıyor

1068 dönüm üzerinde üzüm bağları, zeytinliği, hobi bahçeleri, futbol sahaları, tenis kortları, çok amaçlı kapalı spor salonu, şehir parkı, köprüleri, Dolce Vita spor ve yaşam kompleksi, AVM, köy fırını, köy kütüphanesi, köy kahvesi, köy bakkalı, restoranları, yürüyüş parkurları ve doğal peyzajı ile Toskana Vadisi projesinde bambaşka bir yaşam inşa ediliyor. Ana proje geliştirici ve arazi sahibi olarak projede yer alam Emaar Türkiye ve Arıkan Yapı işbirliğiyle toplam yatırım değeri 200
milyon dolar olan Toskana Orizzonte'de fiyatlar 650 bin dolar ile 1 milyon 200 bin dolar arasında değişiyor.

"2015'i beklentilerimiz doğrultusunda geçirdik"

Arıkan Yapı olarak 2015 yılını deneyimleri sayesinde sorunsuz şekilde geride bıraktıklarını ifade eden Habip Arıkan "2015 yılını beklentilerimiz doğrultusunda geçirdik. Piyasalardaki olası dalgalanmaların ayak seslerini daha önceden duyabiliyorsanız buna göre de tedbirlerinizi alıyorsunuz" diye konuştu. Sektör olarak zor bir yılı geride bıraktıklarını hatırlatan Arıkan "İç pazardaki daralmanın etkilerini özellikle yılın ikinci yarısında sektörel bazda hissettik. Artan enerji ve hammadde fiyatları üretim maliyetlerini yükseltmesinde rağmen satış fiyatlarının aynı oranda yükseltilemediğini ve sektör temsilcileri tarafından sübvanse edildiği bir sene geçirdik. Bu noktada sektör temsilcilerini yürekten tebrik etmek gerektiğine inanıyorum." şeklinde konuştu.

2016'da yeni projeler yolda

2016 yılının da Arıkan Yapı için ilklerin piyasaya sunulacağı bir yıl olacağını ifade eden Arıkan "Yeni yılda lansmanını yapmayı planladığımız çok özel bir projenin çalışmalarını da tamamlamış bulunmaktayız. Detaylarını çok yakında paylaşacağız." diye konuştu.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.