Tüp bebek konusunda önemli uyarı

Memorial Ankara Hastanesi Tüp Bebek Merkezi Başkanı Prof. Dr. Aygül Demirol, Memorial Ankara Hastanesi Konferans Salonu'nda bebek sahibi olmak için tüp bebek tedavisi gören kişilere yönelik bilgilendirme toplantısında, uyguladıkları tüp bebek tedavisi yöntemlerini anlattı.

Prof. Dr. Aygül Demirol, “Tüp bebek tedavisi için büyük hastaneler tercih edilmeli” dedi. Memorial Ankara Hastanesi Tüp Bebek Merkezi Başkanı Prof. Dr. Demirol, önemli açıklamalar yaptı. 

Memorial Ankara Hastanesi Tüp Bebek Merkezi Başkanı Prof. Dr. Aygül Demirol, tüp bebek tedavilerinde, zor vakalarla karşılaşmış konusunda uzman ve yeni projelerde yer alıp bilimselliğini kanıtlamış kişiler ile akredite olmuş, kalitesini sabitlemiş büyük hastanelerin tercih edilmesi gerektiğini bildirdi.

Memorial Ankara Hastanesi Tüp Bebek Merkezi Başkanı Prof. Dr. Aygül Demirol, Memorial Ankara Hastanesi Konferans Salonu’nda bebek sahibi olmak için tüp bebek tedavisi gören kişilere yönelik bilgilendirme toplantısında, uyguladıkları tüp bebek tedavisi yöntemlerini anlattı.
TEDAVİ YÖNTEMLERİNİ ANLATTI
Demirol, Memorial Ankara Hastanesi Konferans Salonu’nda bebek sahibi olmak için tüp bebek tedavisi gören kişilere yönelik bilgilendirme toplantısında, uyguladıkları tüp bebek tedavisi yöntemlerini anlattı. Aygül Demirol, tedavi sürecinde ailelerle birlikte ağlayıp, birlikte güldüklerini söyledi. oplantıda tüp bebek yöntemiyle bebek sahibi olan aileler de duygularını paylaştı. Toplantı sonunda açıklama yapan Prof. Dr. Demirol, Türkiye’nin tüp bebek konusunda ileri ülkeler arasında yer aldığını belirtti.

 

YÖNTEMLER KİŞİYE ÖZEL BELİRLENİYOR

Tüp bebek tedavisinde yeni uygulanan yöntemler arasında embriyo kalitesini artıran özel ilaçların kullanıldığı tekniklerin bulunduğunu anlatan Demirol, doğurganlık aşısı, lazer ve genetik tanı yöntemlerine ilişkin bilgi verdi.

Yöntemlerin kişiye özel belirlendiğini ifade eden Aygül Demirol, “Tüp bebek tedavisini 8-10 kere deneyip başarısız olan vakalarda uyguladığımız bu tekniklerle olumlu sonuçlar elde ettik.” diye konuştu.

Tüp bebek yöntemiyle hamile kalma oranın hastanın yaşına göre değiştini aktaran Demirol, 35 yaş altı genç hasta grubunda bu oranın yüzde 70’lerin üzerinde seyrettiğini söyledi.

Stresin de yumurta ve sperm kalitesini düşürdüğünü vurgulayan Prof. Dr. Demirol, “Tüp bebek tedavisinde doğru sperm seçimi sayesinde stresin etkisini minimize ediyoruz. Yani sonuçta alıp herkesi başka bir ortamda yaşatamazsınız. Doğru sperm, doğru yumurta seçiminde ileri teknikleri kullanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Memorial Ankara Hastanesi Tüp Bebek Merkezi Başkanı Prof. Dr. Aygül Demirol, Memorial Ankara Hastanesi Konferans Salonu’nda bebek sahibi olmak için tüp bebek tedavisi gören kişilere yönelik bilgilendirme toplantısında, uyguladıkları tüp bebek tedavisi yöntemlerini anlattı.

GÜVEN VE SAMİMİYET ÇOK ÖNEMLİ

Demirol, çocuk sahibi olmak isteyenlere ise şu tavsiyelerde bulundu:

“Bilimsel, akademik, bu konuda emek harcayan, deneyimli bir ekiple yola devam edilmeli. Ahlaklı ve etik bir hizmetten emin olunmalı. Güven ve samimiyet çok önemli. Zor vakalarla karşılaşmış, konusunun uzmanı ve yeni projelerde yer alıp bilimselliğini kanıtlamış kişiler ile akredite olmuş, kalitesini sabitlemiş büyük hastaneler tercih edilmeli. Günümüzde ilişkiler samimiyetini yitiriyor. Herkes kendi içine yöneldi. Büyük aile önemli, kesinlikle çocuk sahibi olmak çok önemli. Kardeşler olmalı, aileler genişlemeli, zaten Sayın Cumhurbaşkanımızın da son mesajı da 3 değil, 5 tane çocuk yapın.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın