Türk inşaat firmaları yabancı yatırımcıyla “Hesaplı Konutlar Buluşması” zirvesinde bir araya geliyor

Son yıllarda Arap yatırımcılar Türkiye'deki projelere büyük ilgi gösteriyor. Türkiye'deki konut üreticileri de bu pazardaki paylarının artırmanın yollarını arıyorlar. Bazı büyük Türk inşaat firmaları zengin Arap ülkelerinde ofis açarken, diğer firmalar ise fuarlarda konut pazarlama yolunu tercih ediyorlar.

Bölgede Türkiye'ye yatırım yapmak isteyen birçok Arap yatırımcı bulunurken, konut satabilmek ve körfez yatırımcısını kendi porföylerine eklemek artık tüm inşaat firmaları için daha karlı bir hedef haline geldi. Bu doğrultuda B2B With Turkey önümüzdeki Şubat ayında Dubai'de " Hesaplı Konutlar Buluşması " adı ile bir etkinlik düzenleyerek, bu projeleri körfez alıcılarla tanıştıracak.

Hesaplı Konutlar Buluşması'nın organizatörü Yasemin Arslan etkinlikle ilgili olarak "Dubai Körfez ülkeleri başta olmak üzere, Asya ve Afrika ülkelerinin de buluşma noktası olan önemli bir ticaret merkezi. Bölge dediğimiz zaman sadece körfez ülkeleri akla gelmemeli. Asya, Afrika, Ortadoğu ve Akdeniz ülkelerini kapsayan büyük bir coğrafyadan söz ediyorum. İşte Dubai dünyanın çok büyük bir alanına ve buradaki ticarete hükmediyor. Değişik zamanlar gerektiren, gidilmesi zor ve çok pahalıya mal olacak etkinlikleri tek bir seferde hem de bir merkezde büyük bir coğrafyanın hedef kitlesine etkili ulaşmayı sağlayan bir pazardır Dubai. Bunu için Dubai'yi seçtik. İnşaat sektörümüzden bahsedecek olursak yine biliyorum ki; Dubai'de ofisi bulunan veya çok sayıda acentesı olan ve direkt olarak burada pazarlamasını yapabilen Türk firmaları var. Ama bunlar büyük firmalar, bu maliyetleri kaldırabilecek güçleri var. Biz "Hesaplı Konutlar Buluşması"nı imkanı daha kısıtlı olan firmalarımız için bir fırsat eşitliği olması açısından düzenliyoruz . Onların da bu pazara girebilmelerine olanak sağlayacak biçimde tasarladık.. Buluşmada İstanbul'un yanısıra sahil kentlerinden ve Anadolu'dan fiyatı 35 bin ile 500 bin dolar aralığında projeler olacak." açıklamasını yaptı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın