Türkiye gayrimenkul sektörü güven endeksi değeri açıklandı

Türkiye gayrimenkul sektörü fiyat beklenti endeksi değeri, 2016 yılı 1. çeyrek döneminde geçen çeyrek döneme göre %6,85 artışla 137,8 olarak ölçülmüştür. Buna göre, gayrimenkul fiyatlarında geçmiş üç aylık döneme göre, önümüzdeki üç aylık dönemde de fiyat artışı beklenmektedir.

Sektöre Duyulan Güven Kısmen İyimser

Ülke ekonomisinin lokomotif sektörlerinden biri olan gayrimenkul sektöründe rol alan profesyonellerin, Türkiye'deki gayrimenkul sektörüne olan güvenini ölçmeyi amaçlayan ve Türkiye İş Bankası desteğiyle hazırlanan REIDIN Türkiye Gayrimenkul Sektörü Güven Endeksi, 2016 yılı 1. çeyrek döneminde geçen çeyrek döneme göre %11,28 artışla 113,2 (Kısmen İyimser) olarak ölçülmüştür. Bu değer, önümüzdeki üç aylık dönem süresince sektöre duyulan güvenin Kısmen İyimser olduğunu göstermektedir.

Fiyatlarda Artış Beklentisi Devam Ediyor:

Türkiye İş Bankası desteğiyle hazırlanan REIDIN Türkiye Gayrimenkul Sektörü Fiyat Beklenti Endeksi 2016 yılı 1. çeyrek döneminde, geçen çeyrek döneme göre %6,85 artışla 137,8 olarak ölçülmüştür. Buna göre, önümüzdeki üç aylık dönem için, gayrimenkul fiyatlarında geçmiş üç aylık dönemde olduğu gibi fiyat artış beklentisi devam etmektedir.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.