Ulak Group, Doha’da yabancı yatırımcıyla buluştu

Kasım, Aralık ve Ocak aylarında, Ortadoğu, Avrupa ve Asya’da planladığı gayrimenkul ürünleri lansman ve fuar turuna çıkan Ulak Group, ilk olarak Katar’da 16-19 Kasım tarihlerinde, Sheraton Hotel Doha’da, kendi düzenlemiş olduğu büyük bir organizasyonla Katarlı yatırımcılarla bir araya geldi.

Katarda ilk defa bir Türk gayrimenkul şirketinin, kendi projeleri ile böyle büyük bir organizasyon gerçekleştirmiş olması Katar ve diğer ülke basınının da oldukça ilgisini çekerken, fuar süresi boyunca basın mensupları ile röportajlar ve söyleşiler gerçekleştirildi. 

Türkiye gayrimenkul ürünlerinin satış ve pazarlama süreçlerine devam edecek. Ortadoğu, Avrupa ve Asya ülkelerindeki pek çok yatırımcıyla yılsonuna kadar bir araya gelmeyi hedefleyen Ulak Group’un Yönetim Kurulu Başkanı Ulaş Akbal; “Türkiye Gayrimenkul Sektörü, son 10 yıldaki hızlı ve güçlü gelişimiyle birlikte, Türkiye ekonomisini oluşturan ana sektörler olan tekstil, turizm gibi sektörler arasında öncü bir pazar haline gelmiştir. Gayrimenkul sektörü gerek iç pazarda, gerekse dış pazardaki yoğun fırsat ve talepleriyle birlikte hızlı bir gelişim göstermektedir. Yakın zamanda Amerika merkezli değerlendirme şirketi Deloitte’un açıklamasına göre, Türkiye’de gayrimenkul sektörüne yurtdışı taleplerin arttığını ve dolayısıyla bu durumun ülkenin gelişimini, önümüzdeki süreçte önemli oranda ve olumlu olarak etkileyeceğini belirtmiştir. Bu sebeple Türkiye’deki konut projelerini ve gayrimenkul yatırım ürünlerini Katarlı yatırımcılara bizzat getirerek, Türkiye’de yatırım yapmalarını sağlıyoruz.” açıklamasında bulundu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın