V Mall İstanbul AVM ne zaman açılıyor?

created by dji camera

Başakşehir’de hayata geçiirlen V Mall İstanbul AVM ne zaman açılıyor?

2023’te Başakşehir Kayabaşı’nda ‘V Mall İstanbul’ Alışveriş Merkezi’ni açmaya hazırlanan şirket, yatırımın yarısını kendi öz kaynakları, yarısını da aralarında Amerika, İngiltere, Kuveyt, Katar ve Danimarkalıların olduğu 40 ortakla hayata geçiriyor. Geliştirici firma olarak gayrimenkul sektöründe 20’nci yılında olan şirketlerinin katma değer ve istihdam yaratan sektörlere de yönelebildiğine dikakt çeken İsra Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahim Tavlı, AVM sektörünün döviz ve salgına bağlı olarak geçirdiği zor döneme karşın, kendilerinin pozitif bir ivme ile sektöre girdiğine vurgu yaptı. AVM’yi banka ya da döviz borçlanması yerine Türk Ticaret Kanunu tarafından sunulan Çoklu Uluslararası Ortaklıkla kurdukları yapı ile yapacaklarını dile getiren Tavlı, “Çeşitli projelerde 12 yıldır birlikte çalıştığımız 14 ülkeden 40 civarında bir ortaklık yapısıyla hareket ediyoruz. Projenin yüzde 50’si İsra Holding bünyesinde, geri kalanı ise ortaklık yapısıyla çözerek hareket ediyoruz” açıklamasında bulundu.

Toplamda 119 bin metrekare inşaat alanı bulunan AVM’nin şu anda arsa dahil yatırım değerinin 1.2 milyar TL bulduğuna vurgu yapan Tavlı, arsayı çıkardıklarında piyasaya demir, çimento gibi 300 alt sektöre 650 milyon TL bandında bir kaynak aktarmış olacaklarını da dile getirdi. 40 bin metrekare kiralanabilir alanı bulunacak AVM’nin böylece ideal AVM kriterlerine uygun şekilde hayata geçirileceğini dile getiren Tavlı, “Bu büyüklüğün üzerindeki AVM’lerde mağazalar kendini tekrarlamaya başlıyor. Onun için genel gider gibi nedenlerden dolayı da AVM’nin karlılığını düşürüyor” açıklamasında bulundu.

AVM’nin Türkiye’nin uydu kenti olan Başakşehir’de Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, Millet Bahçesi, Olimpiyat Stadı ve İstanbul Havalimanı ile beraber yapımı planlanan Kanal İstanbul’un kesişim noktasında konumlandığını aktaran Tavlı, zemin itibariyle de İstanbul’un en güçlü zemin yapısının olduğu bölgede konumlandığını belirtti.

Tavlı, pek çok AVM’nin otobana çıkarken, kendi AVM’lerinin Milet Bahçesi’ne baktığına, böylece 10 bin adımlık alanda insanların hiç araç kullanmadan alışverişe gelme imkanı bulacağına dikkat çekti.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

    Önceki yazıBurcu Biricik, Ayvalık Küçükköy’den ev aldı!
    Sonraki yazıHollanda’da konut sektörü ne durumda?