Van AVM yabancı turistleri de ağırlayacak


 
Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necdet Takva, Global Yatırım Holding tarafından inşa edilen Van AVM’nin sadece Vanlılar’ın değil, komşu şehir ve ülkelerin de ticaret merkezi olacağını bildirdi.

Necdet Takva, 2011 depremi ve büyükşehir konumundan sonra hızlı bir toparlanma sürecine giren Van’da,  50 bin metrekare gibi büyük bir alana kurulan Van AVM ile kente ilk kez gelen ulusal ve uluslararası markaların bu değişime şahitlik yapacağını kaydetti.

Kentin en önemli eksiklerinden biri olan markalaşmanın bu yolla giderileceğini vurgulayan Takva, şöyle devam etti:

“Global Yatırım Holding uluslararası arenada çok güçlü bir firma. Kruvaziyer liman işletmeciliğinde dünya lideri… Finans, enerji, gayrimenkul sektörlerinde çok etkili bir oyuncu. Böyle bir yatırımın kente gelmesi için yatırımcı firmaya inşaatın her aşamasında gereken desteği sağladık, sağlamaya da devam ediyoruz. Çünkü Van AVM kente özel sektör tarafından sıfırdan yapılmış en büyük yatırım durumunda. Van’da yaşayan yaklaşık 1000 kişiye iş imkânı sağlayacak. Çok sayıda markayı bir çatı altında toplayacak Van AVM kentte ticaretin gelişmesi, istihdam sorununun azaltılması açısından büyük önem taşıyor.”

Van, 5 ülkeye de yakın

Necdet Takva, Van AVM’nin, sadece Vanlılar’ın değil, komşu şehirler ve özellikle Kuzey Irak, İran gibi komşu ülkelerin de alışveriş merkezi olacağına dikkati çekerek, “Van’dan 5 ülkeye 400 kilometre gibi kısa mesafede erişmek mümkün. Şehrimiz, Anadolu’nun, bölgenin sadece bugün değil tarih boyunca da en önemli ticaret merkezi. Bu açıdan da böylesi bir yatırımı çok önemsiyoruz. Özellikle de İran’dan AVM kültürü içinde yer alan ulusal ve uluslararası markaların çekim etkisi oluşturmasını bekliyoruz. Böylelikle hedef kitle talebi karşılanmış olacak ve farkındalık sağlanacak” dedi.

İlker her zaman ayrıcalıklıdır

Takva, Van için ilklerin yerinin her zaman özel olduğunun da altını çizerek, şunları söyledi:

“Çok genç bir nüfusumuz var, dinamik bir yapıya sahibiz, avantajlı bir konumdayız. Global Yatırım Holding, Van AVM yatırımı ile kentte ilk olmanın ayrıcalığını yaşayacak. İlk gelen bizim için her zaman birincidir. Kendilerinin diğer alanlarda da ilk olmalarını bekliyoruz.”

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.