Vodafone Arena 11 Nisan’da açılıyor

Resmi açılış, devlet protokolü ile divan kurulu üyeleri için 10 Nisan Pazar günü yapılacak, Beşiktaşlılar 11 Nisan'daki Bursaspor maçıyla eve dönecekler.

Fikret Orman, "Artık açılış için geri sayıma başladık. Birinci açılışımız devlet protokolüne ve divan kurulu üyelerimize olacak. Sonra ilk maçımızı oynayacağız. Açılışlarımız yaz boyunca devam edecek" dedi.

Vodafone CEO'su Gökhan Öğüt ise 40 gün 40 gece açılış yapacaklarını, uluslararası konserler, moda festivalleri gibi etkinliklerle tematik açılışlar da olacağını söyledi. Ögüt "6 ay boyunca Vodafone Arena'yı tüm dünyadan gelecek konuklarla paylaşma planımız var."  dedi.

Tarihi dokunun korunduğu stadda sütunlar tarihi dokudan esinlenerek yapıldı
Balo, moda müzesi, müzik stüdyosu ve restoranlarıyla cazibe merkezi olacak stad, 365 gün dünyanın her yerinden gelen insanların kullanabilmesi için yapıldı.

Stadın tamamen bitmesiyle 400 milyon TL yatırım yapmış olacaklarına dikkat çeken Fikret Orman ise şunları anlattı: "Bir saray yaptık. Sadece çim uygulamasına 12 milyon TL harcadık. Güvenlikle alakalı 20 milyon TL para harcadık. 145 bin metrekare inşaatı için binin üzerinde kişiyle çalıştık. Görme engellilerin maç izleyeceği stat. Yeni koltuklarla beraber stadın kapasitesi 42 bine çıkacak. Futbol dışında gelir planlarıyla birlikte yıllık 50-60 milyon dolar civarında gelir beklentimiz var."

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.