Yabancı yatırımcıdan gayrimenkul atağı!

Dünya Yatırım Raporunda Türkiye, geçen yıl dünyada en çok uluslararası doğrudan yatırım çeken 22. ülke oldu. Gayrimenkul_sertifikasi_yola_cikti-manset

Birleşmiş Milletler Ticaret ve Kalkınma Örgütü (UNCTAD) tarafından hazırlanan “Dünya Yatırım Raporu” açıklandı. Buna göre Türkiye, geçen yıl dünyada en çok uluslararası doğrudan yatırım çeken 22. ülke oldu. Türkiye, bir önceki yıl 26. sıradaydı.

2015'TE 12 MİLYAR DOLAR YABANCI YATIRIMI

YASED Başkanı Ahmet Erdem, Türkiye’ye 2015’te 12 milyar dolar yabancı yatırım girişi öngördüklerini söylerken, Türkiye’nin bu yıl da küresel uluslararası doğrudan yatırımlardan aldığı yüzde 1’lik payı korumasını beklediklerini kaydetti.

YATIRIMIN YÜZDE 33'Ü GAYRİMENKULE

YASED Genel Sekreteri Özlem Özyiğit de, Türkiye’nin Batı Asya Bölgesi’nin en çok uluslararası doğrudan yatırım çeken ekonomisi olduğunu ifade etti. Türkiye’de 2014’te en fazla yatırım alan sektörlerin başında yüzde 33’le yabancı gerçek kişilerin gayrimenkul alımlarının geldiğini belirten Özyiğit, “Gayrimenkulu yüzde 22 ile üretim, yüzde 12 ile de finans sektörü izlemekte” dedi.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıAry Efedra Çekmeköy peşin alımlarda yüzde 10 indirim
  Sonraki yazıErdoğan Bayraktar’ın çatısı kaçak çıktı!
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın