Yeni nesil konak keyfi

Ankara Gölbaşı’nda hayata geçirilen “yatay mimari” konseptli ve akıllı ev teknolojili ENDA Konakları, yapımında kullanılan malzeme ve ekipmanları ile zengin ve  uluslararası marka kombinasyonu sunuyor.

Kırkıncıoğlu Grup iştiraki DAFF Yapı tarafından Mogan Gölü’nün yanı başında inşa edilen ENDA Konakları’nda Temmuz ayı itibariyle yaşam başlayacak. DAFF Yapı Genel Müdürü Abdullah Kırkıncıoğlu, projede dünyanın en gözde malzeme markalarını kullandıklarını belirterek şunları söyledi:

“Konutta sorunsuz ve rahat bir yaşam için inşaatta kullanılan malzemenin kalitesi çok önemli. Günümüzde daha çok görselliğe önem verildiği için inşaatlarda kullanılan malzeme kalitesi ikinci planda kalıyor. Kaliteli gibi görünen, ama kullanıldıkça ve zaman geçtikçe çeşitli sıkıntılar çıkaran inşaat malzemeleri konut alanlar açısından ciddi sorunlar yaşatıyor, yaşam kalitesini olumsuz etkiliyor. Biz böyle durumlara meydan vermemek için tüm alanlarda dünyada uzun yıllardır kendini kanıtlamış, birinci kalite, gözde ithal malzemeleri kullandık”

ENDA Konakları, son dönemde yeniden trend olan yatay mimari konseptinde geliştiriliyor. Akıllı ev teknolojisi ile konak keyfini bir arada sunan ENDA Konakları, 18 bin metrekare arazi üzerinde inşa edilen 20 adet konaktan oluşuyor. ENDA projesinde evler 3 metre tavan yüksekliğine sahip. Her bir konağın kendine özel, yan konaktan bağımsız 700 metrekarelik bahçesi bulunuyor. Bunun yanı sıra ENDA sakinleri, kendi bahçeleri dışında 2 dönümlük “bostan” alanında ilaç ve gübre kullanmadan, tamamen organik tohumlarla doğal tarım da yapabilecek.

AB standartlarında gerçekleştirilen projede; güvenli çocuk oyun alanı, kapalı yüzme havuzu, basketbol sahası, sauna, buhar odası, fitness salonu gibi sosyal donatılar yer alıyor. Akıllı ev sistemine sahip konaklarda; 7/24 profesyonel güvenlik personeli, RAID-5 teknolojili kapalı devre kamera sistemi, duman detektörü, hassas yangın sistemi, yerden ısıtma sistemi, yedeklemeli merkezi jeneratör, merkezi hidroforlu su deposu, fiber optik internet altyapısı, tasarruflu peyzaj sulama sistemleri, klima alt yapısı ve her konağın kendisine ait otopark alanı gibi özellikleri bulunuyor.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.