Yeni projelerini Emlak Fuarı’nda vitrine çıkarttı

Az katlı bloklardan oluşan ve butik bir yaşam sunan proje, CNR Fuarı’na özel olarak, ortalama 4 bin 500 TL metrekare fiyatıyla satışa çıktı. Şirket aynı zamanda Alya Vadi Konakları isimli yeni projesinin de ön talep sürecini CNR’da başlattı.
 
Akkuş Grup şirketlerinden Akkuş Gayrimenkul, konutta Alya markalı projeler serisine yenilerini ekledi. Şirket Alya Penta isimli üçüncü projesini, 17 Kasım 2016’da başlayan CNR Emlak 2016 Fuarı’nda vitrine çıkardı. Az katlı bloklardan oluşan ve Beylikdüzü’nün en işlek caddesinde butik bir yaşam sunan Alya Penta, fuara özel avantajlı fiyatlarla satışa başladı. Adnan Kahveci Bulvarı üzerinde 5 blokta 50 daire ve 8 dükkandan oluşan Alya Penta projesinde metrekare satış fiyatı kısa bir süre için 4 bin 200 lira ile 4 bin 500 TL fiyat aralığında belirlendi. Alya Penta’da sınırlı sayıda daire için 0.70 faiz oranı ile 120 ay vade imkanı tanınırken, peşin alımlarda yüzde 10 indirim uygulanıyor.
 
Ayrıca şirketin önümüzdeki dönemde başlayacağı 118 konutluk Alya Vadi Konakları projesi de yine ilk kez fuarda tanıtıldı.


 
30 milyon liralık yatırım
 
Akkuş Gayrimenkul’ün ‘parlayan yıldızı’ Alya, daha önce yine Beylikdüzü’nde Alya Residence ve Alya Trio projelerinde hayat bulmuştu. Şirket şimdi de 30 milyon liralık bir yatırımla Alya Penta projesini sektöre kazandırdı.
 
Yeni proje hakkında basın mensuplarına bilgi veren Akkuş Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Akkuş, bugüne kadarki projelerinde Beylikdüzü bölgesinde az katlı estetik bir yaşamın örneklerini sergilediklerini, Alya Penta’nın da bu konseptte hayata geçtiğini dile getirdi. Akkuş “ Estetiği olmayan mimarisi ve kibrit kutusunu andıran gökdelenlerin yükselmeye başladığı bir dönemde biz, Beylikdüzü gibi hem yaşam hem yatırım değeri yükselmekte olan bir bölgede, en fazla 5 katlı binalarda, butik bir yaşam sunuyoruz. Önceki projelerimiz yüksek kalitedeki işçilik ve detayları ile markamız için iyi bir referans oldu. Alya Residence ve Alya Trio projelerinde oturum başladı. Toplam 3,565 metrekarelik alan üzerinde gerçekleşen yeni projemize Ekim ayı itibariyle başladık, Ekim 2018 itibariyle de tamamlamayı planlıyoruz. Elit tabakanın tercih ettiği bir lokasyonda yükselen Alya Penta’da kalabalık ailelere de farklı seçenekler sunuyoruz” dedi.

2017 yılında yapacakları Alya Vadi Konakları projesinin de yine Beylikdüzü Yakuplu bölgesinde yükseleceğini açıkladı. Akkuş, “118 konutluk projemizi Nisan 2017 yılında satışa çıkaracağız” dedi. Beylikdüzü bölgesinde metro ve metrobüs çalışmalarının da etkisiyle gayrimenkul fiyatlarının yükseldiğini açıklayan Abdulkadir Akkuş, bu durumun arsa sahiplerinin yüksek bedeller talep etmesine yol açtığını vurguladı. Akkuş “ Arsa sahipleri en az yüzde 50’ler seviyesinde kat karşılığı oranlarının üstüne milyon dolar seviyesinde nakit para da talep etmeye başladılar. Biz genelde kendi arsalarımız üzerine proje yapıyoruz. Kat karşılığı oranları uygun olduğunda o tür projelerle de ilgilenebiliriz” dedi.
 
 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın