Yeni Üsküdar Meydanı şekilleniyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Üsküdar sahil düzenlemesi ve deniz yapıları projesi için düğmeye bastı. Projenin ÇED süreci başladı. 32 milyon 164 bin 216,80 TL yatırımla hayata geçirilecek olan Üsküdar sahil düzenlemesi projesi kapsamında 13 bin metrekare alan deniz doldurularak kazanılacak. Proje 3 kısımdan oluşuyor. Üsküdar sahil yolu 1.kısım deniz yapıları, Üsküdar sahil yolu 2.kısım deniz yapıları, Üsküdar meydanı düzenleme projesi çerçevesinde denizden kazanılacak alan.


 
10 bin 750 metrekere alan doldurulacak

Üsküdar Meydanı Düzenleme Projesi çerçevesinde denizden kazanılacak alan meydan düzenlemesi çerçevesinde denizden yaklaşık 10 bin 750 metrekare alan kazanılacak. Denizin doldurulması ile kazanılan alanda gezi yolları, yeşil alan ve meydanın uç kısmı yer alacak. Projenin 2 yıl içinde tamamlanması planlanıyor.

Yaya akışlarının rahatlatılması ve tarihi yapıların ortaya çıkmasına yönelik yapılan yeni Üsküdar Meydanı projesinde meydan, iki farklı bölüm olarak ele alınıyor: Birincisi, ‘Tarihi Meydan’ın ortasında yer alan Marmaray İstasyon girişlerinin ve 3 adet tesisat binalarının olduğu bölümünden denize kadar meydan karakterinde, ikincisi; Marmaray ve Metro İstasyon girişleri ile tesisat vb. binaların yoğunlukta olduğu, rekreatif kullanımların yer aldığı ve yaya akışlarının yeniden düzenlendiği bölüm.
 
Kaynak: HT Emlak
 
 
 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.