1 günde 405 daire sattı, 663 milyon TL hasılat yaptı

Başakşehir’de onuncu projesine başlayan Fuzul Yapı, satışa çıktığı gün projenin yarısından fazlasını sattı. 405 daireyi bir günde satarak rekora imza atan Fuzul Yapı, 663 milyon TL hasılat elde etti.

Fuzul Yapı

Başakşehir’de ürettiği projelerle bilinen Fuzul Yapı, onuncu projesi Başakşehir Avrasya Konutları’nda 453 dairenin 405’inin satışını tamamladı. 600 milyonluk yatırımla hayata geçirilen projenin yoğun ilgi gördüğünü ifade eden Fuzul Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Akbal, “Başakşehir’de daha önce 9 proje hayata geçirmiştik. Bu projelerin her birinde yatırımcılarımıza ortalama yüzde 76 prim kazandırmıştık. Dolayısıyla 5 binden fazla sadık müşteri portföyümüz oluşmuştu. Sadece onlara yönelik kapalı bir duyuru ile satış gerçekleştirdik ve projemizin yarısından fazlasını sattık. Bu aslında Başakşehir’de bizim öncelikli marka haline geldiğimizin de bir göstergesidir” dedi. Haziran başında kamu bankaları ve Emlak Konut GYO’nun başlattığı konut kampanyalarının ülkede çok pozitif bir ortam oluşturduğuna dikkat çeken Mahmut Akbal, “Aslında projemizi 6 ay sonrası için planlamaya almıştık. Ama ülkemizde emlak sektöründe 2017’deki o rüzgârı yakaladık hatta geçtik. Bu sebeple Emlak Konut GYO ile de fikir birliğiyle projemizi erkene çektik. 5 günde kampanya hazırladık ve hızlıca bir etkinlik düzenleyerek müşterilerimize projemizi duyurduk. Sonuç ise bizi çok memnun etti” dedi.

Başakşehir’de onuncu projesine başlayan Fuzul Yapı, satışa çıktığı gün projenin yarısından fazlasını sattı. 405 daireyi bir günde satarak rekora imza atan Fuzul Yapı, 663 milyon TL hasılat elde etti.
Fuzul Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Akbal

Akbal, “2020’nin ilk 5 ayında 434 bin 757 adet konut satıldı. Koronavirüs salgınına rağmen azalış sadece yüzde 2 seviyesinde kaldı. İpotekli konut satışları ise Ocak-Mayıs arasındaki 5 ayda, önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 118 arttı! Nitekim 2019’da ilk 5 ayda 75.566 konut banka kredili satılmışken, bu rakam 2020 ilk 5 ayda 164.870 olarak gerçekleşti. Bu noktada faiz indirimlerinin etkisini ve piyasada oluşturduğu rüzgarı da görmezden gelmemek lazım. Rakamlarla örnek vermek isterim: Sadece 1 Haziran – 19 Haziran 2020 tarihinde konut kredi hacminde 11 milyar 469 milyon TL artış oldu. 2019 toplamında ise sadece 10 milyar 605 milyon liralık artış olabilmişti. 2018’de ise hacimde yükselme değil erime vardı. En yüksek hacim artışı 27 milyar lira ile 2017’de yaşanmıştı ki bu sene ilk 6 ay toplamında bu rakam aşılabilir. Şu an 1 Ocak-19 Haziran arasında yaklaşık 23 milyar liralık bir hacim artışı yakalanmış durumda. Yine Haziran ayında sadece ipotekli 93 bin konut satıldığını biliyoruz bu da nisan ve mayıs aylarındaki ipotekli konut satışlarının toplamının 2 katı demek! Dolayısıyla; ‘Ertelenmiş talep’ dönemi bitti, yeni bir ‘yoğun talep’ dönemine girildi. Kamu bankalarımız ve Emlak Konut GYO tarafından başlatılan; markalı konut geliştiricilerimizin de büyük bir özveriyle destek verdiği kampanyalarla birlikte de bu talebin yeniden öne çekildiğini gözlemliyoruz. Pandemi dönemiyle kıyasladığımızda talebin bugünlerde 4’e, 5’e katlandığını; çağrı merkezleri ve satış ofislerinde canlılığın gün geçtikçe arttığını söyleyebiliriz” dedi. Yatay mimarisi ile geniş peyzaj alanlarıyla huzurlu bir yaşam ortamı sunan Başakşehir Avrasya Konutları projesinde evler 770 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. 453 konutluk projede 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 daire seçenekleri bulunuyor. Sadece %5 peşinat ile taksit ödemelerine 3. yılda başlayarak Haziran 2023’de bu projeden ev sahibi olabilirsiniz.

Fuzul Başakşehir

Lokasyon avantajı

Fuzul Yapı’nın 19 Haziran Cuma günü satışlarına başladığı proje İstanbul’un yeni yaşam merkezi olarak kabul edilen Başakşehir’de olması nedeniyle de ön plana çıkıyor. Avrupa’nın en büyük sağlık kompleksi Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nin karşısında ilk proje olan Başakşehir Avrasya Konutları, İbn Haldun Üniversitesi’nin yakınında olmasının yanı sıra metro durağının da yanı başında olması sebebiyle benzersiz bir konuma sahip. Projede sosyal olanaklar arasında; basketbol sahası, cafe, kapalı otopark, yürüyüş parkuru, fitness salonu, bilardo, spa, çocuk oyun alanları, futbol sahası, yüzme havuzu, güvenlik, cafe, tenis kortu ve kameralı güvenlik hizmeti yer alıyor.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.