10 adımda kendinize en uygun evi bulun!


 

1- Öncelikle yaşamak istediğiniz yeri belirleyin. Evinizin sizin ya da eşinizin iş yerine, çocuklarınızın okuluna, toplu ulaşıma yakınlığı en önemli kriterlerden bikaçı. Önceliğinizi belirleyin ve o lokasyona yoğunlaşın. Karar verdiğiniz semti baştan aşağı araştırın.

2- Projeden ev alacaksanız seçtiğiniz inşaat firmasının güvenilir olmasına dikkat edin. Önceki projelerini araştırın. Vaat edilenlerle teslimde karşılaşılanlar arasında farklılık ve eksiklik olmamasına dikkat edin. 

3- Bütçenizi doğru belirleyin. Ödeyebileceğinizden daha yüksek fiyatlı bir evi kiralamadan ya da almadan önce iki kere düşünün. Çok beğenmiş olabilirsiniz ancak mutlaka kendi bütçenize uygun alternatifler vardır.

4- Gerçekten ne kadar büyüklükte bir eve ihtiyacınız olduğuna karar verin. Bu konuda uzun vadeli düşünmekte fayda var…

5- Bina yaşı, bulunduğu kat, ısınma tipi, tapu durumu, krediye uygunluk gibi özelliklere de dikkat etmeyi unutmayın.

6- İnternetten ev ararken arama kriterlerinizi ne kadar daraltırsanız kendinize en uygun evi bulma şansınız o kadar artar. Örneğin apartman dairesi arıyorsanız villa seçeneklerini görerek vakit kaybetmeyin.

7- Sıralama seçeneklerini önceliğinize göre düzenleyebilirsiniz. (Fiyat, metrekare, konum, oda sayısı gibi)

8- Seçtiğiniz evle ilgili tüm sorularınızı not edin. İlan sahibiyle görüştüğünüzde hepsini sorun ki aklınızda soru işareti kalmasın.

9- Size en uygun seçenekler arasında madde madde notlar alarak karşılaştırmalar yapın. Dezavantajlı olanları listenizden eleyin. 

10- Eğer eski eşyalarınızı yeni evinizde de kullanacaksanız masraftan kaçınmak için ölçülerini ve uygunluğunu kontrol edin. 

 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.