15 Temmuz Millet Bahçesi açıldı

15 Temmuz Millet Bahçesi ve Cumhuriyet tarihinin ilk Taş Camii’nin de aralarında bulunduğu beş dev eserin açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gerçekleştirdi.

Esenler’de yer alan 15 Temmuz Millet Bahçesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla resmen açıldı. Askeriyeden devredilen arazilerde yapılan ilk millet bahçesi olma özelliği taşıyan Esenler 15 Temmuz Millet Bahçesi’nin açılışını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gerçekleştirdi. 240 bin metrekare büyüklüğündeki bahçenin içinde, sosyal etkinlik alanlarından kır kahvesine her şey mevcut.

İlave parklarla birlikte Millet Bahçesi, toplam 240 bin metrekare büyüklüğünde. Millet Bahçesi içinde spor vadisi ve kültür vadisi de yer alıyor. Millet Bahçesinde; yürüyüş ve bisiklet yolları, sportif etkinlikler, piknik, çocuk oyun ve eğlence, sosyal etkinlik alanları, çiftlik park, hobi ve meyve bahçeleri, macera parkı, ikinci bahar kıraathanesi, şifa bahçesi, gül bahçesi, kır kahvesi, hanımlar konağı, gençlik merkezi, gölet ile kütüphane ve açık hava kitap okuma mekânları yer alıyor.

HER İLÇEMİZE BİR MİLLET BAHÇESİ

Millet Bahçeleri açmaya devam edeceklerini kaydeden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Birinci ‘100 Günlük Hükümet Eylem Planı’, yüzde 98 başarı oranı ile tamamlandı. İkinci ‘100 Günlük Hükümet Eylem Planı’ çerçevesinde ise her ilçemizde en az bir tane Millet Bahçesi açmayı planlıyoruz” dedi.

 

 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.