20 milyon dolar gelir getirecek

2016 yılının başında otelin pazarlaması için özellikle Avrupa, Türkiye Cumhuriyetleri ve Ortadoğu’da 15 ayrı satış ofisi kuran Karaderili bu çalışmasının karşılığını alıyor. 2017 için tüm rezervasyonlarını şimdiden gerçekleştirdiği 1 yıl içinde 700 bin kişiyi getirmeyi planlayan Yalova Termal Palace aynı zamanda Marmara bölgesinin de en önemli iş toplantıları merkezi olmayı hedefliyor.


 
Aynı zamanda devre mülk hizmeti veren Yalova Termal Palace için inşaat aşamasındayken yoğun bir pazarlama faaliyeti içerisine giren Karaderili Group körfez bölgesi ülkelerinden yüksek talep gördü. Karaderili Group termal sularında bulunduğu tesisinde Avrupa’dan Amerika’ya Ortadoğu’dan Asya’ya kadar dünyanın her yerinden misafir ağırlayarak Türkiye’nin doğal hazinesi, şifalı sularını, tüm dünya’ya tanıtacak.


 
Uluslararası oteller zinciri RCI’nın diğer otelleri ile de üye olan Karaderili Group Yalova Termal Palace bu zincire dahil etti. Böylece dünyanın diğer ülkelerinden de zincir üyesi olan turistler Yalova Termal Palace ve grubun diğer otellerinde de tatillerini geçirebilecek.
 
Karaderili Group Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Karaderili, Türk turizminin zor günler geçirdiği 2016’yı kendilerinin başarılı bir şeklide atlattıklarını belirterek, Yalova Termal Palace içinde yaptıkları yoğun pazarlama faaliyeti ile otelin daha bitmeden rezervasyonlarının fullendiğini söyledi. Karaderili; "2017’de açacağımız 2200 yatak kapasiteli 840 odalı Yalova Termal Palace’da rezervasyonlar bitti. Körfez bölgesinde yoğun talep görüyoruz, 2017 bizim için çok olumlu geçecek” ifadelerini kullandı. Turizm sektörünün tanıtım ve pazarlama sorunu yaşadığını söyleyen Orhan Karaderili; “Ülkemizi doğru tanıttığımızda turist geliyor. Özellikle Ortadoğulu misafirlerin ilk tercihi Türkiye oluyor” diye konuştu.


 
Arsa fiyatları yakın bölgelerde yüzde 500 arttı

İstanbul’a en yakın termal su olma özelliğini taşıyan Yalova’nın turizm kapasitesini 3 veya 4’e katlaması beklenen Yalova Termal Palace’ın, katma değerini özetleyen Orhan Karaderili, “Yalova, yatırım yapılmakta çok geç kalınmış bir yer. Bölge gerek termal, gerekse yaz turizmi açısından potansiyele sahip. 2017 için 700 bin kişiyi getirmeyi planlanlıyoruz. Turistler otele geldiklerinde sadece otelde kalmıyorlar. Yalova ve yakın illeri de gezmek ve görmek istiyorlar. Yalova bölgesi ve yakın şehirlerin ekonomisine de katkı sağlıyorlar. Yalova ve yakın şehirlerin ekonomisine 20 milyon dolarlık gelir sağlayacağını düşünüyoruz” dedi.

Yalova’da yatırım yapmaya karar verdiğinde herkesin burun kıvırdığını söyleyen Orhan Karaderili, “Sonra bizim bu yatırımımızı görenler biz nasıl oraya yatırım yapmayı düşünemedik diyorlar. Marmara Bölgesinin en büyük termal turizm kompleksinin inşaatı tamamlanmak üzere, bizim yatırımımızdan sonra arsa fiyatları civarda ve yakın bölgede yüzde 500 arttı’’ açıklamalarını yaptı.
 
 
 
 
 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.