Erdoğan’dan Hollanda’ya: Bedelini ödeyeceksiniz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen ''Uluslararası İyilik Ödülleri'' törenine katılarak konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hollanda’nın Aile Bakanı Kaya’ya yönelik çirkin tavrına sert tepki gösterdi: “Hollanda bunun bedelini ödeyecek. Daha yapılması gerekeni yapmış değiliz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen Uluslararası İyilik Ödülleri törenine katıldı. Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

BİZE DÜŞEN İYİLİK NEFERLERİNE SAHİP ÇIKMAKTIR

Yardım konusunda halkın değil, Hakkın bilmesi yeterlidir. Sosyal medya ile bu incelik kayboluyor. Sanal ortamda paylaşımlarla insanlık vazifesini getirdiğini sanıyorlar. Gönüle dokunmayan yardım sevgisi hastalıklı bir haldir. Kalplerin taşlaştığı, nasır tuttuğu bir dönemde yaşıyoruz. Bize düşen iyilik neferlerine sahip çıkmaktır. FETÖ çetesinin kurşunlarına siper olan şehitlerimiz her türlü takdiri hakediyor.

SON BİR KAÇ GÜNDÜR YAŞANANLAR

Son bir kaç gündür yaşananlar tamamen İslamafobik bir gelişmenin tezahürüdür. Batı gerçek yüzünü açık ve net ortaya koymuştur. Ben bunların faşizan bir baskı olduğunu, nazizmin hortlandığını söyledim. Ben nazizmin bittiğini sanıyordum ama aldanmışım dedim. Dün gece Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı kardeşimize, bir bayan, kendi başkonsolsuluk binasına gitmesini engelleyen zihniyet, bunu dünyaya nasıl anlatacak. Ben istediğim ülkeye elimde pasaport varsa giderim. Nazizim, faşizm olduğu zaman benim dediğim doğrudur anlayışıyla konsolosluk kapısını kilitleyecek, konsolosumuzu dışarıya çıkarmayacak kadar ileri gitmişlerdir.

BUNUN BEDELİNİ ÖDEYECEKSİN

Hollanda, çarşamba günü yapılacak bir seçime sen Türkiye-Hollanda ilişkilerini feda ediyorsan, bunun bedelini ödeyeceksin. Daha yapılması gerekeni yapmış değiliz. Çarşamba günü bakalım ne olacak? Orada oy kullanacak Türk seçmenlere… Sizler zaten gereğini yapacaksınız. Avrupa ırkçılığa gidiyor. Nerdesin avrupa Birliği? Tayyip Erdoğan AB’ye çattığı zaman rahatsız olacaksınız. Rahatsız olacaksınız. Türkiye’de evet diyenler istikamet üzerindedir.

CEVAPSIZ BIRAKMAYACAĞIZ

Bu cevapsız bırakılamaz. Benim bakanıma, milletvekillerine her türlü edep dışı davranışı yapanlar bunun bedelini ödeyecek. Benim vatandaşlarımın üzerine, atlarla yürüyen, köpeklerini sürenler bunun bedelini ödeyecek. Türkler orayı terk etmeyecek. Bunu bedelini her türlü ödeyecekler. Diplomasi nedir, uluslararası diplomasi nedir bunu öğrenecekler.

TÜRKİYE’YE GELİN MİSAFİRPERVERLİK GÖRÜN

Fransa’ya teşekkür ediyorum, bu oyunların içine girmedi. Almanya’da, Hollanda’da, bu çirkef tavırdaki ülkelerde yaşayan Türklere diyorum ki komşularınızı alın Türkiye’ye gelin, misafirperverlik nedir görsünler.

İSLAM DÜŞMANLIĞININ İŞARETİ

Avrupa’da son bir haftadır sergilenen çirkeflikler, en temel hukuk ve diplomasi kaidelerinin ayaklar altına alınması bizim için tabii hiç şaşırtıcı değildir. Haydutluğa varan tavırları, Avrupa’da yükselen faşizmin, ırkçılığın, İslam düşmanlığının sadece birer işaretidir.

UNUTMAYIN, DİK DURUN

Batı’da yaşayan kardeşlerim sizlere sesleniyorum. Şu anda ekranlarınızın başında bizi izliyorsunuz biliyorum. Unutmayın, dik durun, bunların bu olumsuz yaklaşımları Allah’ın izniyle gelip geçicidir. Çünkü bunların yaktıkları veyahut attıkları bu bumerang dönüp kendilerini vuracaktır. Türkiye güçleniyor. Türkiye güçlendikçe bunlar eziliyor. Daha da ezilecekler. Kendi silahları neyse o silahlar vuracak. Bunlar yalancı. Ortadoğu’daki terör örgütlerinin silahı bunlardan gidiyor. Belgeler elimizde. Kimi aldatacaksın? Biz size biliyoruz.

PUTİN İLE ENİNE BOYUNA MÜNBİÇ’İ GÖRÜŞTÜK

Şimdi sırada Münbiç var. Putin ile enine boyuna görüştük. Türkiye için tehdit olan unsurları arındırmak istiyoruz. Suriye’nin kuzeyinde bir terör örgütünün devlet kurmasına müsaade etmeyeceğiz. PYD buradalarda devlet kuramayacak. ÖSO’yla burada böyle bir yapılanmaya asla müsaade etmeyeceğiz. Batılılar ne yaparlarsa yapsınlar kanı ve utancı silemeyecekler. 16 Nisan inşallah oyunun bozulduğu bir gün olacak. 17 Nisan sabahı Türkiye çok daha aydınlık, parlak bir güne ulaşacak.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın