ABD’den Ödülle Döndü Almanya’da Şirket Kurdu


Tex İdea ismiyle Almanya'da şirket kurduklarını kaydeden Özdilek Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek. "Yüzde 55 hisse bize ait. Yüzde 45 hisse ise orada şirketi yürüten arkadaşlarımızın. 1.5 milyon euro yatırım yaptık. 80 milyon euro ciro bekliyoruz" dedi.

Havluda pazar lideri olduklarını aktaran Özdilek şunları söyledi: "Pazar payımız yüzde 25-30 arasında. 13 bayimizden 1000 noktaya satış yapıyoruz. Bayi sayımızı 21'e çıkaracağız. 350-400 milyon lira ciro sağlıyoruz. Dünyanın en büyük 10 havlu üreticisinden biriyiz."

3 Yeni Otel Açacak

Özdilek Holding, yeni yatırımlarına devam ediyor. Şirket; Aksaray, Merzifon ve Samsun'da 3 yeni otel açmayı planlıyor. 
Yıl sonu ciro hedefini 1.6 milyar lira olarak belirleyen Özdilek, çalışan sayısını da 8 bin 500 kişiye çıkaracak.

İşte Yatırım Planı

Özdilek Holding yeni yatırım planlarını belirledi. Aksaray'da 30 bin metrekarelik alanda 50 milyon dolarlık bir otel yapmayı planlayan şirket, otelin inşaatına 2018 yılında başlayacak. 
Merzifon'da 20 milyon dolar, Samsun'da ise 30 milyon dolarlık otel yatırımı planlayan şirket, işbirliğini yine Wyndham ile yapmayı düşünüyor. Şirket, ciro hedefini 1 milyar 610 milyon lira açıkladı. Özdilek Holding'in ulaşmayı hedeflediği istihdam sayısı ise 8 bin 500.

ABD'de Ödül Aldı

Şirket ayrıca, bünyesinde yer alan Wyndham Grand İstanbul Levent ile EMEA bölgesindeki 'En İyi Uluslararası Otel' seçildi. 
Otel, 'EMEA' olarak adlandırılan Avrupa- Ortadoğu-Avrasya- Afrika bölgelerini kapsayan kategoride 43 ülkenin içinde bulunduğu 450 otel arasından 'International Hotel Of The Year' yani 'En İyi Uluslararası Otel' seçildi. 

Düzenlenen basın toplantısında konuşan Özdilek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek, 73 ülkedeki 7 bin 800 oteliyle dünyanın en saygın ve bilinen otel zincirlerinden biri olan Wyndham Hotel Group tarafından EMEA Bölgesi'nin en iyi oteli ödülünü almaktan gurur duyduklarını söyledi. Geçen seneye göre doluluk oranlarının düşük olduğunu belirten Özdilek, "Doluluğumuz yüzde 70-80 arasında. Geçen ayı yüzde 80 doluluk oranıyla kapattık. Arap turistlerin ilgisi verimli oluyor" dedi. 

Yeni bir yatırım alanını tavsiye etti

Sanayide yatırım yapma hayalinin bulunduğuna değinen Özdilek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek, yürüyen merdiven ve asansör gibi alanlarda yatırım yapılmasının doğru olduğunu vurguladı. Türkiye'de bu alanların çok fazla ilgi görmediğini ve talebin de çok olduğuna dikkat çeken Özdilek, "50 bin ile 80 bin arasında yatırım maliyeti olur. İş dünyasına da gençlere de tavsiye ediyorum. Bu iş yapılabilir. Şu an için benim bütçe planlamamda yer almıyor. Ama ileride bu işi düşünüyorum. Türkiye makine sanayisinde çok geride kaldı. Otomobilde de öyle. Kore savaştan çıkıp 40 bin doların üzerinde kişi başı gelire ulaştı. 700 milyar doların üzerinde ihracat yapıyor. Bu da bize örnek olmalı. İhtiylaçları doğru tespit etmeliyiz" dedi. 

Yeni yatırımları 2018'de başlayacak

Yeni yatırım planları hakkında bilgi veren Özdilek, öncelikle 30 bin metrekarelik arsalarının bulunduğu Aksaray'da otel inşa etmeyi düşündüklerini ifade etti. 50 milyon dolar yatırım ile gerçekleştirmeyi planladıkları otelin 18 ayda tamamlanacağını aktaran Özdilek, Kapadokya ve Erciyes'e yakın olmasının avantaj getireceğini kaydetti. Daha sonra Merzifon'da bir otel açmayı daha düşündüklerine dikkat çeken Özdilek, "Orası da 20 milyon dolarlık bir yatırım olacak. Samsun'a ise 30 milyon dolar yatırımda bulunacağız. İnşaatlar 2018'de başlar" şeklinde konuştu. 

Öncelik AVM Yatırımı

Önceliklerinin AVM yatırımı olduğunun altını çizen Özdilek, otel yaptıkları her yere Özdilek AVM'yi de getirdiklerini söyledi. 
AVM içerisinde de yatırımlar gerçekleştirdiklerini vurgulayan Özdilek, Cinetime ile sinema salonlarına girdiklerini dile getirdi. Cinetime markasının, Türkiye'nin en önemli sinemaları arasında bulunduğunu ifade eden Özdilek, Türkiye'nin sinema cirosunun yüzde 3.5 oranının Cinetime'a ait olduğunu belirtti. 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.