Ağaoğlu’ndan faiz kampanyası! Yüzde 1 peşinat, yüzde 0,47 faiz oranı!

agaoglu_kampanya

 Ağaoğlu Şirketler Grubu, hemen teslim özelliğine sahip olan projelerinde yeni bir kampanya başlatıyor. Buna göre firmanın hemen teslim özelliğini taşıyan My Home Maslak, Andromeda Gold ve My Towerland projelerinden daire alanlar için, yüzde 1 peşinat ve 60 ay için yüzde 0,47, 120 aya kadar ise yüzde 0,57 faiz oranı söz konusu olacak. Ayrıca yüzde 25’lik peşinat için kalan yüzde 24’lük kısım da yılsonuna kadar faizsiz bir oranda taksitlendirilecek. Ağaoğlu Grubu böylece konut kredisi kullanılırken tüketicinin altına girdiği toplam faiz yükünün yüzde 35’ini üstüne almayı planlıyor. Kampanya kapsamında yaklaşık 200 dairelik bir stoğun eritilmesi de öngörülüyor.

“İnşaat sektörüne algı operasyonu var”

Kampanyayla ilgili Ağaoğlu Andromeda Gold projesinin lobisinde gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, son dönemlerde inşaat sektörüne yönelik bir algı operasyonunun yürütüldüğünü ileri sürdü. Ağaoğlu, “Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde Ankara’da, büyük kısmı basına kapalı bir toplantı yapıldı. Başta Sayın Başbakan olmak üzere sektörle ilgili bakanların ve hemen tüm sektör temsilcilerinin katıldığı bu toplantıda sektörümüzün sorunları konuşuldu. Aslında sektörümüzün en önemli sorunları çok fazla ele alınmamış olsa da başlangıç olarak olumlu buluyorum. Bugün baktığınızda inşaat sektörü Türkiye’de maalesef itibarı en düşük sektör olarak çıkıyor her araştırmada. Son olarak Başbakan Yardımcısı Sayın Ali Babacan da biliyorsunuz ‘inşaata dayalı büyüme’ diye eleştirilerde bulundu. Bu gibi algı operasyonları, ‘rantiyeciler’ gibi ithamlar hem sektöre hem de ekonomiye zarar veriyor” diye konuştu.

“Bizim desteğimiz yüzde 75’lik kısma”

Ankara’daki bu toplantıda en büyük sürprizi de Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yaptığını söyleyen Ağaoğlu, “Konut alırken kullanılan peşinatın yüzde 15’ine kadar devlet desteğini açıkladı Sayın Başbakan biliyorsunuz. Tabii bu çok ciddi bir girişim. Biz bunu çok olumlu buluyoruz. Devlet bunu beş yıla yayıyor ama biz hemen başlatıyoruz. Üstelik yüzde 25’lik peşinat kısmına değil, yüzde 75’lik kredi kısmına destek vereceğiz” dedi.

“Bu ruhsatları Patagonya’dan mı aldılar?!”

Türkiye’nin büyümeye mecbur olduğunu belirten Ağaoğlu, “Türkiye’nin her yıl en az yüzde 5 büyümesi lazım. Bunu da inşaat sektörü sağlayacak” ifadelerini kullandı. Türkiye’de özellikle inşaat sektörüne yönelik bir güven sorununun yaratılmaya çalışıldığını ileri süren Ağaoğlu, “Türkiye’ye güven olmazsa yabancı yatırımcı gelmez. Yabancıya yönelik en sağlam ihracat ise gayrimenkul satışıdır. Bakın geçenlerde Maslak 1453’ten iki blok satışıyla ilgili bir toplantı yaptık, sizler de geldiniz. Bu güveni sarsarsak zararlı çıkarız. Mesela çok gündemde diye Onaltı Dokuz İstanbul projesini ele alalım. Yok traşlanacaktı, yok yıkılacaktı… Peki, bu firma bu ruhsatı Patagonya’dan mı aldı? Neticede bu devletin kurumundan aldı. O zaman önce o ruhsatı verenin anasını bellemek lazım” diye konuştu.

“Devlet arsa konusunda cimri”

Bir soru üzerine konut sektöründe herhangi bir balonun olduğuna inanmadığını ifade eden Ağaoğlu, “Türkiye’de konut ya da emlak balonundan ziyade, gelir dilimleriyle ilgili bir sıkıntı var. A gelir grubu sorununu çözdü. B grubu için de adımlar atılıyor. En büyük sorun C gelir grubunda. Onlar da yeni konut istiyor ama ulaşamıyorlar. Bunun en önemli nedenlerinden biri de arsa maliyetlerinin çok yüksek olması. Örneğin Bağdat Çaddesi’nde proje geliştirmeye kalktığınızda arsa maliyetleri yüzde 80’leri bile aşıyor. Bir de, bugün dünyada en çok arsaya sahip devletlerden biri hala Türkiye. Toplam yüzölçümünün yüzde 73 civarı devlete kayıtlı. Araziyi siz üretemezsiniz. Devlet üretmek zorunda. Devletimiz ise bu konuda son derece cimri” ifadelerini kullandı.

İşte kampanyanın detayları

Ağaoğlu’ndan sonra kampanyanın ayrıntılarını açıklamak üzere söz alan Ağaoğlu Şirketler Grubu CEO’su Hasan Rahvalı, “Mevcut faiz oranlarıyla 100 bin TL konut kredisi çeken bir tüketici, bunu en az 160 bin TL olarak geri ödüyor” diye konuştu. Rahvalı, kampanyayla ilgili şu bilgileri verdi: “Kampanyamız kapsamında Ağaoğlu Grubu bünyesindeki hemen teslim projeler olan My Towerland, Andromeda Gold ve My Home Maslak projelerimizde bulunan yaklaşık 200 kadar konutta geçerli olmak üzere, 60 aylık konut kredisi kullanımında yüzde 0,47; 120 aylık konut kredisi kullanımında ise yüzde 0,57 faiz oranları geçerli olacak. Böylece konut kredisi kullanımındaki total faiz yükünün yüzde 35 kadarını tüketicilerin üzerinden almış olacağız. Ayrıca peşinat oranını da yüzde 1 olarak belirledik. Dolayısıyla 1 milyon liralık bir konuta bile 10 bin TL peşinatla alabileceksiniz. Peşinatla ilgili kalan kısmı ise yıl sonuna kadar firma bünyesinde taksitlendirmiş olacağız. Biz bunu yaparken devletin peşinata verdiği yüzde 15’lik desteği de küçümsemiyoruz. Almanya’da sadece bu tip fonların büyüklüğü 900 milyar Euro’ya ulaşmış durumda. Bu uygulamayla inşallah Türkiye de bu seviyelere gelecek.”

“Ağaoğlu ulusa seslenecek!”

Kampanyanın reklam filmleri 13 Şubat Cuma günü televizyonlarda dönmeye başlayacak. Bununla ilgili bir de kısa teaser hazırlandı. Teaser’da “13 Şubat Cuma akşamı saat 21.00’de Ali Ağaoğlu Türkiye’ye seslenecek” ifadelerinin yer alması “Ulusa Sesleniş” göndermesi olarak yorumlandı. Ağaoğlu bu durumu “Bizim reklamlarımız hep iddialı olur bilirsiniz. Bu reklamla da ses getireceğimizi sanıyorum” diye konuştu.

Ağaoğlu Şirketler Grubu iletişim 444 6 777 www.agaoglu.com.tr  

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıDreamlife Çekmeköy’de ön talep toplanıyor! 185 bin TL’ye!
  Sonraki yazıKalekent Beylikdüzü’nde Sevgililer Günü’ne özel yüzde 14 indirim!
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın