Ahmet Özal kaçtı mı?

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin 8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal’ın oğlu Ahmet Özal’a ait grubun Kerkük’te yapmayı planladığı evler için 30 milyon dolar para aldıktan sonra Kuzey Irak’ı terk ettiği iddia edildi. K. Irak’taki Kürt bölgesinde faaliyet yürüten Türk şirketleri, bir süredir Federe Kürdistan Hükümeti Bölgesi’nin projelerinde yaptıkları büyük vurgunlarla gündemde.

“Ozal City” ortada kaldı Milliyet gazetesinin haberine göre daha önce projeleri tamamlamadan Kerkük ve Erbil hükümetini dolandıran Çevikler ve Kartal şirketlerine Ahmet Özal’ın sahibi olduğu Özal Grubu da katıldığı öne sürüldü. Merkezi Erbil’de yayın yapan Rzdaw gazetesinin haberine göre “Ozal City” adı altında üç yıl önce Erbil’de kooperatif evlerinden oluşan bir yerleşim merkezi inşa etmek için anlaşan Özal Grubu, evleri tamamlamadan Irak Kürdistan’ını terk etti.

Kürt yönetimi şikayetçi oldu 30 milyon doları alan Özal Grubu, evleri bitirmedi. Gazeteye konuşan Erbil Kürt yönetimi yetkilisi Muherem, Türk Konsolosluğu’na başvurarak Özal Grubundan şikayetçi olduklarını söyleyerek, mağdur olan vatandaşlar için 2 milyon 739 dolar yardım yapacaklarını bildirdi.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıKüçükçekmece Gölü imara açılabilir!
  Sonraki yazıBayrampaşa City Line’da fiyatlar 287 bin liradan başlıyor
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın