Hasarlı binaları yenilemeye hazırız

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) darbe girişimi sonrası hasar gören binaların yenilenmesine talip oldu. Türkiye’nin son 14 yılda elde ettiği istikrar ve güven ortamı sayesinde her alanda gelişimini sürdürürken, bu darbe girişiminin diğer bir amacının yatırımlarıyla istikrar ve güven veren Türkiye ekonomisine yönelik olduğunu belirten Turan, "Türkiye bir 'cazibe merkezi' olarak daha da güçlenecektir" değerlendirmesi yaptı. 

VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ 

"TOKİ olarak, dün olduğu gibi bugün de sorumluluğumuzu biliyor ve buna göre hareket ediyoruz" diyen Turan, şunları kaydetti: "Ülkemiz ve milletimiz için kurum olarak ortaya koyduğumuz hedeflerimize ulaşmak için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. 15 Temmuz’dan önce hedeflerimiz ne ise bugün de aynıdır. Sektörünün öncüsü bir idare olarak vatandaşlarımızın talep ve beklentilerini biliyor ve bu talepleri gerçekleştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz." 

3 BİN 561 KONUT İHALESİ

İdare olarak 2016 yılında 60 bin konut üretimi hedefi koyduklarını hatırlatan Turan, şöyle devam etti: "2016 yılının ilk 6 ayında yaklaşık 36 bin konut konutun ihalesini tamamladık. 15 Temmuz sonrası da 3 bin 561 konutun ihalesi için tarih belirledik. Kurum olarak bugüne kadar afet ve diğer olağanüstü durumlarda, ülkemizin bize ihtiyaç duyduğu her yerinde görevimizi yerine getirdik. Bugün de yaşanan bu menfur saldırıdan sonra yıkılan ve hasar gören kamu binalarımızın süratle ve en güzel şekilde yeniden inşası için hazır durumdayız." 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın