Ak Parti Seçim startını bugün veriyor

AK Parti, 1 Kasım seçimleri için bugün Ankara Arena'da düzenlenen "aday tanıtım toplantısı" ile seçim çalışmalarına başlıyor. Toplantının saat 10.00'da başlayacağı bildirilmesine rağmen, Arena Spor Salonu sabahın erken saatlerinden itibaren doldu. Ak Parti Kongresi'nde delegelere ayrılmış olan salon zemini, bu kez 1 Kasım seçimlerinde AK Parti milletvekili adaylarına ayrılmış durumda.

"Tek başına iktidar"

Ankara'da bulunan Arena Spor Salonu'nda, AKP kongresinde olduğu gibi, "tek başına iktidar", "bu ışık sönmeyecek", "doğru karar istikrar" gibi sloganlarla süslenmiş durumda.

Seçim şarkısı ve beyannamesi açıklanacak

AK Parti'nin 1 Kasım seçimleri için hazırladığı seçim şarkısı da ilk kez bugün yayınlanacak. "Haydi Bismillah" adını taşıyan şarkı, yaklaşık 10 gün  önce yapılan AK Parti kongresinde şehitlere saygı nedeniyle çalınmamıştı. Toplantıda AK Parti Lideri Ahmet Davutoğlu, 1 Kasım seçimleri için AK Parti seçim beyannamesinin de ilk işaretlerini verecek.

69 kadın aday

AK Parti'nin bugün yapacağı aday toplantısına katılan 550 milletvekilinden sadece 312'si, 7 Haziran listesinde de AK Parti aday listesinde yer alıyordu.
AK Parti, 7 Haziran seçimlerine göre kadın aday sayısını da azalttı. 7 Haziran'da seçimlere 99 kadın adayla giden AK Parti, 1 Kasım'da listelere sadece 69 kadın aday koydu.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.