Akfen GYO’nun yatırımını yaptığı İbis Otel Moskova hizmete açıldı

Ekonomik şehir otelciliği alanında Türkiye’nin ilk ve tek gayrimenkul yatırım ortaklığı olan Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) tarafından Rusya’nın başkenti Moskova’da yatırımı yapılan İbis Otel Moskova, misafirlerini ağırlamaya başladı. 16 Temmuz 2015 tarihi itibariyle konuklarına hizmet vermeye başlayan 317 odalı İbis Otel Moskova’nın işletmesi Akfen GYO’nun stratejik ortağı ve Avrupa’nın lider otel işletmecisi Accor tarafından yapılacak.

Türkiye’nin en önemli ticaret ortaklarından biri konumunda bulunan Rusya’da yeni bir oteli daha hizmete açmaktan dolayı memnun olduklarını ifade eden Akfen GYO Genel Müdürü Vedat Tural, “İbis Otel Moskova, şehrin en işlek güzergâhı üzerinde yer alıyor. Ayrıca şehir merkezindeki turistik yerlere ve spor merkezlerine de yakın bir konumda bulunuyor. Otelimiz şehir otelciliği anlayışının seçkin bir örneği olarak geliştirildi ve şu ana kadar ki yatırımlarımızın içinde en çok oda sayılı otelimiz olma özelliğine sahip” dedi.

Faal otellerinin sayısı 18 oldu

İbis Otel Moskova’nın hizmete girmesi ile birlikte şirketin Rusya’daki faal otellerinin sayısının dörde yükseldiğini vurgulayan Vedat Tural, “Türkiye, Rusya ve KKTC’de faal otellerimizin sayısı toplam 18 oldu. 200 odalı ve beş yıldızlı Karaköy Novotel ve 200 odalı Ibis Otel Tuzla’nın yatırımlarına devam ediyoruz. Bu projelerimiz de tamamlandığında toplamda 20 otel ve 3 bin 628 odadan oluşan bir portföye sahip olacağız. Böylece hem otel hem de oda sayısı bakımından bölgemizin, uluslararası standartlarda inşa edilmiş ve işletilen otellere sahip başlıca otel yatırımcılarından biri konumunda yer alacağız. Bu doğrultuda yatırımlarımıza devam ediyoruz” diye konuştu.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıUptown İncek’te yaşam başlıyor
  Sonraki yazıEmeklilere iyi haber TOKİ’den geldi
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın