Aksa’dan 3. Köprü’ye jeneratör desteği

Dünyanın sayılı yüksek mühendislik örneklerinden biri olan 3. Boğaz Köprüsü, 59 metrelik genişliği ile dünyanın en geniş boğaz geçiş köprüsü olacak. 3. Boğaz Köprüsü, 1408 metrelik ana açıklığı ile üzerinde raylı sistem olan dünyanın en uzun asma köprüsü olma özelliğini de taşıyacak. Birçok ilke imza atılan 3. Boğaz Köprüsü’nün hızla devam eden inşaatına, 400’den 1200 kVA’ya kadar enerji verebilen kiralık mobil jeneratörleriyle Aksa Jeneratör de katkı sunuyor. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne de enerji desteği sağlayan Aksa Jeneratör, boğazın yeni köprüsü Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne de 29 adet kiralık jeneratörle yaklaşık 10 MW‘lık güç veriyor.

Aksa Jeneratör Kiralama Genel Müdürü Murat Dönmez, Türkiye ve dünya için çok önemli bir proje olan 3.Köprü’de imzası bulunan şirketler arasında yer almaktan gurur duyduklarını söyledi. Dönmez, “Aksa Jeneratör olarak dünya çapında çok önemli işlere imza atıyoruz. Aksa Jeneratör Kiralama olarak benzinli ve dizel jeneratörlerimizle yurt içi ve yurt dışında kiralık jeneratör hizmeti veriyoruz. 1-3000 kVA arasında Türkiye’nin en büyük kiralık jeneratör filosuna sahibiz. Ses yalıtım sistemi sayesinden son derece sessiz çalışma özelliğiyle ve konusunda uzman personellerimizle birçok organizasyona olduğu gibi 3. Boğaz Köprüsü’ne enerji desteği vermek bizim için çok önemli. Avrupa ile Asya’yı üçüncü kez birbirine bağlayacak, dünyanın üzerinden raylı sistem geçen en uzun asma köprüsünün zorlu inşaatının tamamlanmasında bizim de katkımız olacak. Türkiye’nin 2023 hedeflerini biz de paylaşıyoruz. Ülkemizi 2023 hedeflerine taşıyacak projelerden biri olan 3. Köprü’ye verdiğimiz destek bizi, Türkiye ile birlikte aydınlık bir geleceğe taşıyacak” dedi.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıBatı Mahal, CNR Expo Emlak Fuarı’nda tanıtılacak
  Sonraki yazıLED teknolojisi akıllı şehirlerin geleceğini aydınlatacak
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın