Akşan Yapı’dan İzmir’e 400 milyonluk iki proje daha!

 

Çelik yapı sistemleri üreten Akşan Yapı, İzmir'deki müstakil konut projesi 35. Sokak'ta hedeflediği başarıyı yakalayınca kentin kuzey ve batı akslarında iki yeni projeyi daha programına aldı.

35. Sokak’a ilgi yoğun Kentsel dönüşüm projelerinde çelik konstrüksiyon yapılara ağırlık verilerek, çevreye duyarlı, enerji tasarruflu ve depreme dayanıklı yapıların olduğu yeni kent alanları yaratılabileceğini kaydeden Akşan Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Melih Şimşek, 35. Sokak projesinin bu anlamda Türkiye'ye örnek bir proje olduğunu kaydetti. Birinci etap inşaatları hızla süren 35. Sokak'ta örnek evleri gezdiren Şimşek,200 milyon TL maliyet planlanan 35. Sokak projesinde hedeflenen sonuçlara ulaştıklarını, konutların önemli kısmının satıldığını ve projeye ilginin yoğun olduğunu belirtti.

Arazi geliştirme çalışmaları sürüyor Bu başarının İzmir için yeni projeleri gündemlerine getirdiğini beliren Şimşek, kentin kuzey aksında yaklaşık 100 milyon TL maliyetli bir proje ile batı aksında yaklaşık 300 milyon TL maliyetli bir proje gerçekleştireceklerini belirtti. Yeni proje yatırımları için İzmir'de arazi geliştirme çalışmalarının tüm hızıyla sürdüğünü belirten Melih Şimşek, 2013 yılında bu projelerden birine başlanacağım belirterek, “Yeni projemiz de İzmir'in mimari dokusuna uygun, kentsel dönüşüme öncülük edecek, İzmirlilerin ihtiyaç ve beklentilerini karşılayan, uygun fiyat aralığı ile geniş bir kesime hitap eden bir proje olacak. Bu projemizin de 35. Sokak gibi başarılı olacağına inancımız tam" diye konuştu.

Ankara’ya da proje 2013 yılı içinde Ankara'da da bir proje gerçekleştirmeyi planladıklarını söyleyen Şimşek; "Şu an satışına devam ettiğimiz projeler 2013 yılında da devam edecek. Konut satışındaki hedefimiz adetsel değü, projelerimizin finansal hedeflerine ulaşmasına dayalıdır. 2015 yılına kadar yurt içinde toplam 5 bin konut inşa etmeyi planlıyoruz. Yurtdışında ise Ortadoğu, Afrika, Asya ve Amerika'da yoğun iş geliştirme çalışmalarımıza devam ediyoruz" dedi. "Kentsel dönüşüm sürecinde ve deprem sorununa çözüm ise çelik yapılarda saklı" diyen Şimşek,çelik yapı sistemlerinin birçok avantajının bulunmasının yanı sıra özellikle Türkiye'nin önde gelen üç sorununa çözüm getireceğini kaydetti. 35. Sokak tanıtım filmi (Dünya)

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıBayrampaşa City Line’da fiyatlar 287 bin liradan başlıyor
  Sonraki yazı3. havalimanı yabancı yatırımcıların yakın takibinde!
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın