Ali Fuat Yılmazer’in kızı gözaltına alındı

ali fuat yılmazerin kızı gözaltında.

İstanbul eski İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer’in kızı gözaltına alındı.
Fethullahçı Terör Örgütü’ne yönelik açılan birden fazla davada sanık olarak yargılanan İstanbul eski İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer’in kızı Fatma Yılmazer gözaltına alındı.
FETÖ’nün kriptolu haberleşme uygulaması ByLock kullanıcısı olduğu belirlenen ve KHK ile kapatılan bazı derneklerle irtibatı tespit edilen Fatma Yılmazer’in örgütün avukat yapılanmasına yönelik İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında Sakarya’da yakalandığı, İstanbul’a getirildiği öğrenildi. ByLock kullanıcısı birden fazla kişiyle irtibatı da belirlenen Fatma Yılmazer, İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde sorguya alınacak.

Bank Asya’da hesap arttırıcı hareketleri belirlenen Fatma Yılmazer, Silivri cezaevi’nde bulunan babası Ali Fuat Yılmazer’in avukatlığını yapıyordu.

Ali Fuat Yılmazer (20 Ocak 1967), emekli İstanbul istihbarat şube müdürü. Evli ve 4 çocuk babasıdır.

Hrant Dink cinayeti öncesinde Emniyet İstihbarat Daire Başkanlığı C Şubesi müdürü olarak görev yaptı. Ergenekon, Balyoz gibi davaların mimarı olduğu iddia edilen Yılmazer, Oda Tv davasından sonra görev yeri değiştirilmiş ve pasif göreve atanmıştır.

2015 Türkiye genel seçimlerinde İstanbul 1. bölgeden bağımsız milletvekili adayı olmuştur.

Yılmazer, 22 Temmuz 2014 Operasyonu kapsamında yasadışı dinleme yaptığı gerekçesiyle tutuklanarak Silivri Cezaevi’ne konuldu. Gazeteci Hrant Dink’in öldürülmesine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında “örgüt üyeliği” ve “tasarlayarak adam öldürmeye yardım” suçlarıdan da yargılanmaktadır. Fethullah Gülen Cemaatinin, “Molla Muhammed” olarak bilinen Mehmet Doğan ve grubuna yönelik soruşturmada kumpas kurduğu ve usulsüzlük yaptığı iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında hazırlanan iddianamede, Yılmazer’in da aralarında bulunduğu 32 şüphelinin “silahlı örgüte üye olmak”, “resmi belgede sahtecilik” ve “iftira” suçlarından 11,5 ile 26 yıl 6’şar ay arasında değişen hapis cezalarına çarptırılması talep edildi. Tutuklu olarak yargılanmaktadır.

Hrant Dink’in öldürülmesine ilişkin yürütülen yeni soruşturma kapsamında Ekim 2015’te hazırlanan iddianamede, dönemin istihbarat şube müdürü Ali Fuat Yılmazer hakkında “kasten adam öldürme” suçlamasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep edilmektedir.

2006 Harran Üni. Sosyoloji Anabilim Dalı Yüksek Lisans
1989 Polis Akademisi Güvenlik Bilimleri Lisans
1988 Çukurova Üni.Yabancı Diller Eğitimi Lisans
1983 Sakarya Endüstri Meslek Lisesi Lise
1980 Sakarya Ali Dilmen Lisesi Ortaokul
1977 Sakarya 21 Haziran İlkokulu İlkokul

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.