Alman firması yeşil proje için Çeşme’yi seçti

Dünya gazetesindeki habere göre, 30 milyon euro yatırım ile gerçekleştirdiği Sea Homes projesini haziran ayında teslim etmeyi planlayan firma, Çeşme'deki yatırımlarına devam edecek. 36 üniteli 1+1,2+1,3+1,4+1 ve 5+1 seçeneklerle rezidansları barındıran projede 35 ile 250 metrekare aralığında teraslı ve bahçeli üniteler bulunuyor.

İki projeyle ilgileniyor

Çeşme'nin en gözde bölgelerinde ilgilendikleri iki tane proje alanı bulunduğunu söyleyen Homes şirketinin kurucusu Türk girişimci Erkin Koksal, bu kapsamda Çeşme'de otel ve rezidans projesi gerçekleştireceklerini belirtti. Alaçatı'da da restoran ve plaj yatırımını kapsayan turizm kompleksi inşa etmeyi planladıklarının altını çizen Koksal, her iki proje alanı için de Ar-Ge ve fizibilite çalışmalarının devam ettiğini açıkladı.

Bu alanların imar mevzuatı açısından yasal izinleriyle ilgili yoğun bir çalışma içinde olduklarını anlatan Koksal, "Bu projelerdeki yatırım tutarı yaptığımız ön fizibiliteler neticesinde, 150 milyon ile 200 milyon euro aralığında olacaktır. Dünyaca ünlü bir yabancı marka işletmesini getirmeyi planlıyoruz" diye konuştu. 

Projelerinde ortaklığa sıcak bakmadıklarını ancak yabancı yatırımcılar ile yakın bir temas halinde olduklarını belirten Köksal, bazı projelerinde finans kaynaklarını yurtdışı yatırımcılardan tercih edebildiklerini söyledi.

Açık alanları, terasları, balkonları, sosyal tesisler ile kapalı alandan ziyade açık alanda özel bir yaşam tarzı sunduklarını dile getiren Koksal, "Mimari projelerle teknik tasarımları uyum içinde entegre ederek; güneş sistemi, arıtma tesisi, doğal su kaynağı, otomatik sulama sistemi, tasarrufa yönelik kullanılan özel tasarım bataryalar ve vitrifıye ürünleri ile benzer fonksiyonlar çerçevesinde yeşil bina olmak konusunda  ciddi çalışmalarda bulunuyoruz" dedi.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.