Ankapark projesi çalışmaları devam edecek

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, Ankara projeleri ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Ankapark projesi ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve  Ankara  Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki katıldığı TVNET programında yeni dönem için hayata geçirmeyi planladığı projeleri anlattı. Ankapark projesi  yatırım bedeli 1 milyar 350 milyon lira civarında olduğunu dile getiren Özhaseki, ‘’Ortada  5 milyar gibi bir rakam yok. Orada biraz müteahhit ihtilafı var onun çözülmesi gerekiyor. Buna benzer ihtilaflar Eryaman Stat ile ilgi de vardı. Bunlarla ilgili komisyon kurulması için Cumhurbaşkanımız emir verdi. Umarım en kısa zamanda komisyonlar kurulur ve ihtilaflar giderilir. Büyükşehirlerde böyle eğlence yerlerin olması gerekiyor. Bu ihalenin iptal edilmesi olamaz. O kadar masraf yapılmış. Bu kadar paranın heba edilmesi doğru değil. İnsanlar uçaktan Venedik’te inip treni binip iki saat gidip roller coaster binmek istiyorlar. İnsanlar ABD’de bir yere gidip iki saat arabayla gidip eğlence merkezine gidiyor. Şehir merkezinde böyle güzel bir şey yapılmış ve bunun bir an önce faaliyete geçmesi gerekiyor’’ şeklinde konuştu.

‘’Ankapark projesi başlangıç’’

Ankapark projesi dahilinde yapılan çalışmaların Ankara’ya değer kattığını dile getiren Özhaseki, ‘’Anadolu’da Osmanlı ve Selçuk’lu medeniyetleri vardı. Bu zamana geldiğimizde döneme ait şehirleşmeye baktığımız zaman ne medeniyeti diyeceksiniz? Bir isim verebiliyor musunuz? Zorluk yaşıyoruz. Bir kimlik savrulmamız var ve bundan dolayı da bir zorluk yaşıyoruz. Aslında bizim çok rahat kendi medeniyetlerimizi inşa edebileceğiniz kodlar var. Düzensiz göçler sonrası kimliksiz şehirler çıkmış. Bize düşen yeni dönemde bu iş sil baştan yeniden başlamak. Planlı bir şehirleşmeye geçmek ve bu planlı şehir bizi yansıtmalı. Bize ait mahalle kültürü. Orada biraz daha yatay mimari merkezin olduğu oradaki bakkal amcanın herkesin tanıdığı bir ortamı kurmamız lazım. Şehrin belirli yerlerinde yüksek katlılar yapacağız. Terminal konusu arkadaşlarla oturup çok rahat konuşabileceğimiz konulardan birisidir. Kültür yolu projesi hazırladık. Ankara Kalesi’nden başlıyor, Hacı Bayram’a geliyoruz, oradan Roma Hamamına geliyoruz sonra Ulus’tan Sıhhiye’ye Kızılay’a Saraçoğlu’ndan Anıtkabir’e ve Atakule’ye doğru çıkan bir kol olarak da Külliye’ye kol verdiğimiz iki tane kültür projesi. 11 kilometre hat üzerinde tam 411 tane tescilli eser var. Bu eserlerimizi günümüze kazandırarak Ankara’ya değer katmaya devam edeceğiz’’ dedi.

Ankaralı vatandaşları sevindiren haber

Konuşmasını sürdüren Özhaseki, ‘’Ankaralılara müjde vereyim. Ankara’da neredeyse 25 yıldır milli maç yapılmamış. Bunun yapılması lazım. 19 Mayıs Stadyumu yıkılmış ama yerine yapılamamış. Yeni yapılan projeyi inceledim. Üzerinde çalıştık, muhteşem bir eser olacak. İçerisinde 26 ayrı branşta spor yapılabilecek mekan var. Binlerce gencimiz gelip spor yapabilecek. 19 Mayıs Stadyumu için Cumhurbaşkanımız rica ettim bir an önce başlamamış lazım dedim. Sağ olsunlar kabul ettiler. Bu günlerde ihalesi yapılıyor, bir kaç ay içerisinde temeli atılır.

7/24 açık kütüphane

Öğrencilerin biletlerinin biraz yüksek olduğunu ben de biliyorum. İnşallah geldiğimiz günlerde burada zaten bir indirme gideriz, öğrencilerin haklı taleplerini karşılarız. Öğrencilerin çok yoğun olduğu yerlerde ve semtlerde 10 kadar yer belirledik, ilk yapacağımız işlerden birisi 24 saat açık kütüphane. Delikanlı, kızımız ne zaman istiyorlarsa gelsinler orada derslerini çalışsınlar rahat ve hoş bir ortamda, ayrıca çay, kuru pasta ve kek vesaire gibi atıştırmalıkların da olması lazım’’ açıklamasını yaptı.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.