Asya ve Avrupa yüreyerek 1.5 saat olacak


ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nde artık kıtalar birleşti. Toplam uzunluğu 2370 metre olan "kedi yolları"nın montaj işlemi tamamlandı. "Kedi yolları" tamamlanması sonrası iki kıta arasında yürüyerek geçiş imkanı da gerçekleşmiş oldu.

3. Köprü Proje Müdürü Samet Seyhan," Aslında bu bizim 3. Köprü hayalimizin ilk adımı. Köprüyle iki kıtayı birleştiriyoruz, İlk adımda bunu Avrupa'dan Asya'ya yürüyerek gerçekleştirdik. İkinci adımda ise, çelik tabliyelerin bitişi ve köprünün hazır hale gelmesiyle bunu kara yolu üzerinden yapacağız. Arkadaşlarımızla birlikte, Avrupa Yakası'ndaki 296.6 metreye(304.6 metre kotu) ulaşan köprü kulelerinin üzerinden Asya Yakası'ndaki köprü kulelerine kadar yürüdük. Avrupa'dan Asya'ya yürüyerek ulaşmamız 1 saat 30 dakika sürdü. Aslında bizim için de güzel, ilginç ve sıra dışı bir yolculuk oldu. " dedi.

3. Köprü'de "kedi yolu" olarak tanımlanan kılavuz yollar, "ana halat" çekimi için kullanılacak. 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıDünya ayakta alkışlıyor! Brad Pitt 109 aile için…
  Sonraki yazıİnşaat Orkestrası hayalleri inşa ediyor
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın