Ataşehir’e 80 milyon dolarlık otel

İstanbul’un finans merkezi olarak yükselişini sürdüren Ataşehir’de Cevahir Yapı, Sheraton Grand İstanbul Ataşehir’i hizmete açtı. İş ve toplantı oteli olarak inşa edilen otel, 80 milyon dolarlık yatırımla gerçekleşti. Sheraton Grand İstanbul Ataşehir, Sheraton markasının en üst segmenti olan, dünyadaki 25 “Sheraton Grand” arasında yerini aldı. Özellikle iş için seyahat eden ya da iş toplantısı düzenleyen konuklarını ağırlamayı planlayan Sheraton Grand İstanbul Ataşehir; 3000 metrekare alan üzerine kurulu ve bağımsız girişe sahip Sia Club Wellness & Spa’da da misafirlerine hizmet verecek.

Doğru bir yatırım noktası

Sheraton Grand İstanbul Ataşehir Genel Müdürü Soner Metin, otelin resmi açılışı nedeniyle düzenlenen basın toplantısında, Sheraton Grand İstanbul Ataşehir yönetimi olarak bölgedeki en iyi yemeği, en konforlu konaklama deneyimini ve kusursuz bir toplantı-etkinlik hizmeti sunmayı hedeflediklerini belirtti. Metin; Reşat Cevahir’in sahibi olduğu Cevahir Yapı’nın yatırım için Ataşehir’i tercih etmesinin ardındaki nedenleri de şöyle özetledi: “Ataşehir, yatırım için çok doğru bir yer. Devlet desteğiyle sıfırdan planlanarak oluşturulan Türkiye’nin ilk ve tek Finans merkezi projesi 2018 yılında tamamlanacak; bu sebeple kamu bankaları, ticari işletmeler, büyük şirketler, ofis ve konut projeleri Ataşehir’e odaklanmış durumda. Burası tamamen iş odaklı bir bölge. Bütün bunları topladığımızda Ataşehir’de büyük bir potansiyel gördük ve bunu güzel bir yatırıma çevirdik.” Toplam 30.000 m² kapalı alana kurulu 27 katlı otel yatırımıyla, Anadolu Yakası’nın standartlarını yükselttiklerini belirten Metin; otele ilişkin detayları da şöyle aktardı: “Adalar ve Marmara Denizi manzarasına sahip, geniş hacimli ve yüksek tavanlı 165 modern misafir odamız bulunuyor. İleri teknolojiyle donatılmış, gün ışığı alan, ikiye bölünebilen 1084 metrekarelik kolonsuz, ihtişamlı balo salonumuzla rakipsiz bir seçenek sunuyoruz. Bunun yanı sıra 13 toplantı odası, sigara içme alanları, 1000 metrekarelik açık teras alanı, öğle ve akşam iş yemeklerinin vazgeçilmez adresi olmayı hedefleyen City Brasserie Restoran ve Teras Barımız ile konuklarımıza maksimum konfor vaat ediyoruz.”

İş oteline yakışır kusursuz internet altyapısı

Bir iş oteli olarak internet bağlantısının kusursuz olmasına özen gösterdiklerini ve iki ayrı servis sağlayıcısından internet ağı oluşturduklarını belirten Soner Metin; toplantı salonlarında bulunan dokunmatik paneller sayesinde ısı, aydınlatma, projeksiyon ve perdelerin kontrol edilebildiğini ifade ederek otel konuklarının bu işlemleri tablet üzerinden de rahatlıkla yapabildiğinin altını çizdi.

2020’ye kadar 150 otel

Toplantıda konuşma yapan Starwood Hotels and Resorts Türkiye Bölge Müdürü Sabine Dorn Ağlagül Starwood otelleri olarak Türkiye’nin gelişimine olan inancını bu ülkedeki yatırımlarına devam ederek gösterdiklerini belirtirken, Sheraton Grand Marka Direktörü Albert Bahar Sheraton Grand İstanbul Ataşehir ‘in ‘Sheraton Grand ‘ unvanıyla açılan ilk otel olduğunu ve 6 kıtada 500’e yakın oteli olan Sheraton zincirinin 2020 yılına kadar 150 yeni otel açmayı hedeflediğini söyledi.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.