Atiye Residence yüzde 50 kazandıracak

Atiye Residence, Has-DBN Yatırım ortaklığının ilk projesi. 70 milyon liralık yatırımla hayata geçen projede fiyatlar 550 bin liradan başlıyor. Bugüne kadar yüzde 30’u satılan projede konutlar Aralık 2017 tarihinde teslim edilecek. Toplam 108 dairenin yer aldığı Atiye Residence’da dairelerin tümü 2+1 tipinde.

Neden Kağıthane?

İstanbul’un merkezi bir bölgesinde konut üreterek, işe başlamak istediklerini söyleyen Hakan Gümüş, bu yüzden Kağıthane’yi tercih ettiklerini belirtti. Kağıthane’yi 2007’den bu yana takip ettiğini ifade eden Gümüş, “Bu alanda 4 önemli bölge var; Maslak, Kağıthane, Levent ve Mecidiyeköy/ Çağlayan. Bu bölgelerde çalışan nüfusun alacağı nitelikli ev az. Atiye Residence ile bu açığı kapatmak istiyoruz. Ayrıca Kağıthane’den her yere ulaşmak kolay” dedi.

İstanbul’un 3 bölgesinden çok umutlu

Hakan Gümüş, gayrimenkul açısından İstanbul’un 3 bölgesinin geleceğine oldukça güvendiğini söyledi. Bu bölgeler; Topkapı, Kağıthane ve Kemerburgaz. Gümüş, uzun vadede bu bölgelerde yeni projeler geliştireceklerini belirtti.

5 Sene sonra Kağıthane tanınamayacak

Kağıthane’nin, merkezi olmasına rağmen İstanbul’un arka planında kalmış bir yer olduğuna dikkat çeken Hakan Gümüş, “Burası çok hızlı ve planlı ilerliyor. 5 sene sonra bölgenin geleceği noktaya inanamayacağız. Bir yandan Bomonti-Beşiktaş Tüneli ile Dolmabahçe ve Taksim’e çok yakın, diğer yandan da yapımı devam eden  ve 2017’de açılacak olan metro yatırımıyla daha kolay bir ulaşma sahip olacak” diyerek yatırımcısına oldukça kazandıracağına vurgu yaptı.

Kentsel dönüşüm hakkında görüşlerini paylaşan Hakan Gümüş, “Dönüşümle 50-60 yıllık bir günahı temizlemeye çalışıyoruz. O dönemler Türkiye’nin ekonomisi, gecekonduların çoğalması, göç gibi koşullar meseleyi bu noktalara getirdi. Mesela Baltalimanı gibi bu memleketin cennet köşesinin tepeleri Boğaz manzaralı gecekondularla dolu. Onun dışında deprem açısından aciliyet arz eden bölgeler var. Türk inşaat sektörü olarak bu bozukluğu düzeltebiliriz. Sadece bir vizyon ortaya konularak yola çıkılması lazım” dedi.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.