500 bin kişiye iş için harekete geçildi

İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul'un istihdam hareketinde önemli yeri olan şehirlerin başında İstanbul’un geldiğini belirterek, istihdam için hazır olduklarını söyledi. Şahin: "İstanbul'un istihdam taahhüdü 500 bin kişi. Bunun üzerine ne kadar çıkabilirsek o derece başarılı olacağız" ifadelerini kullandı.

İstanbul Valiliği’nde "Çalışma Hayatında Milli Seferberlik" konulu bir toplantı gerçekleştirildi. Vali Şahin, yaklaşık iki saat süren toplantının ardından yaptığı açıklamada, çalışma hayatında mili istihdam seferberliği başlığı altında, İstanbul'daki çalışma hayatının ana aktörleriyle bir araya geldiklerini belirtti.

“İstanbul, bu görevini en iyi şekilde yerine getirecektir”

Şahin: "İstanbul, bu istihdam hareketinde çok önemli role sahip şehirlerimizin başında gelmekte. İstanbul, bu sorumluluğunun farkında. Bu farkındalığın gereği olarak da bu harekete en büyük katkıyı vermeye hazırdır. Bugünkü toplantımız da bu minvalde oldu. Getirilen yeni imkanlar, teşvikler ve ülkemizin ekonomik hayatının daha ileri noktaya taşınmasında üzerimize düşen vazifeler ve gerektiğinde yapmamız gereken fedakarlıklarla ilgiliydi" diye konuştu.

Herkesin bu milli seferberliğe katkı vermek için birbiriyle adeta yarıştığını vurgulayan Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü: "İstanbul, bu görevini vermiş olduğu taahhüdünün daha da üstüne çıkarak, en iyi şekilde yerine getirecektir. Bundan sonra da bu faaliyetlerimiz ve toplantılarımız devam edecek. Sanayicilerimizle, iş adamlarımızla, iş dünyamızla daha fazla bir araya geleceğiz. Tabii bir de şunu özellikle belirtmek isterim ki iş adamlarımızın en büyük ihtiyaçlarından birisi, nitelikli iş gücü ya da çalışacak iş gücü. Bazen vasıfsız da olsa iş gücünü talep ediyorlar. İstihdam noktasında gayretliler. Bu konuda da vatandaşlarınızın en azından işe başladıktan sonra eğitilme imkanının olduğunu bilerek ilgi gösterirlerse zannediyorum, iş gücü ile istihdam gücü daha rahat buluşmuş ve daha verimli ve huzurlu bir çalışma ortamı sağlanmış olur.”

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.