Bahçeşehir Park ticari üniteler satışta

Atmaca Gayrimenkul tarafından Bahçeşehir’de hayata geçirilen Bahçeşehir Park projesindeki ticari ünitelerin satışları, projeye komşu olarak inşa edilen Macera Parkı’nın etkisiyle yükselişe geçti.

Gayrimenkul ve inşaat sektöründe sadece konutun değil ticari ünitelerin de yatırımcıya kazandırdığı katma değerde artış yaşanıyor. Özellikle yeni yapılan büyük ölçekli markalı konut projelerinde önemli bir yer edinen ticari ünitelerin, konuta nazaran daha kısa sürede kendini amorti ettiğini belirten Atmaca Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Adem Atmaca, amortisman hesaplamasında lokasyon ve projenin markasının önemine dikkat çekiyor. Ticari ünitelerin amortisman süresinin konuta kıyasla daha kısa olduğunu söyleyen Adem Atmaca “Amorti süreleri konutta 400 aylara varırken, ticari birimlerde bu rakam yarı yarıya düşüyor.

Bizim hayata geçireceğimiz Bahçeşehir Park projesinin ticari ünitelerinde amortisman süresi 140 aya karşılık geliyor. Burada ortaya koyduğumuz marka değeri, işçilik ve lokasyon gibi kriterler de amortisman süresini kısaltan detaylar arasında yer alıyor. Ticari ünitelerimizin yer aldığı bölgede alternatif başka bir ticari proje yok. Bu kriterler de projemize olan ilgiyi artırdı. Dünyanın önde gelen zincir markalar ticari ünitelerdeki yerini şimdiden ayırdı.   Yatırımcı için çok önemli bir ayrıcalık bu. Nisan sonunda teslimlerin yapılacak olması da projemize yönelik ayrı bir cazibe katıyor” dedi.

Bahçeşehir Park projesi ticari üniteleri değer kazandı

Bahçeşehir Park projesi yanı başında 1 milyon dolarlık yatırımla inşaat çalışmalarını sürdürdükleri Macera Parkı’nın hem ticari ünitelerin satışını hem de yatırımcıya sunduğu katma değeri olumlu olarak etkilediğine dikkat çeken Atmaca Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Adem Atmaca, “Bahçeşehir’de imza attığımız projelerle, bölgeyi yaşamın merkezi haline getirmeyi misyon edindik. Bu görevimizi devam eden projelerimiz aracılığıyla sürdürüyoruz. Bugün İstanbul’un en büyük Survivor parkurlarından biri olan Macera Parkı, inşaat çalışmaları devam ederken Bahçeşehir Park’taki ticari ünitelere değer kazandırdı. Projenin merkezi konumu ve yapılmakta olan ulaşım projeleri satışlarda domino etkisi yarattı. Ünitelerin yüzde 86’sının satışını tamamlamayı başardık” dedi.

Bahçeşehir Park ulaşım projeleri ile gelişecek

Önümüzdeki dönemde tamamlanması planlanan Mecidiyeköy- Bahçeşehir metro hattı ile Marmaray’ın, Bahçeşehir’e kadar uzanması yönünde atılan adımların projenin değerini yükselteceğini vurgulayan Atmaca,“Dünyanın ve Türkiye’nin franchise ve seçkin markaları, birbirinden prestijli ve değerli markalar, projemizin ticari ünitelerini renklendirdi. Bahçeşhir Park ulaşım projeleri ile gelişecek. Göletimiz, yapılan peyzaj ve ıslah çalışmalarından sonra 2 katı büyüyecek. Bu büyüme, ticari ünitelere gelen ziyaretçilerin sayısını da yükseltecek. Ticari ünitelerimizin metrekaresi ortalamada brüt 17 bin TL’den yatırımcıyla buluşuyor. Projede yaşam başladığında kira getirilerinin metrekare başına 170 ila 220 TL seviyesinde olmasını bekliyoruz” diye belirtti.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.