Emlak Konut Beşiktaş arsası ihalesini Astaş Gayrimenkul kazandı

Emlak Konut tarafından İstanbul’da satışa sunulan 5 arsanın açık arttırma ihalesi geçtiğimiz hafta yapıldı. Yapılan açık arttırmada yalnızca Beşiktaş arsasına tekli geldi.

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), İstanbul Bakırköy, Beşiktaş ve Başakşehir’de olamk üzere toplamda 5 arsayı geçtiğimiz günlerde açık arttırma ihalesi ile satışa sunmuştu. Toplam muhammen bedeli KDV dahil 1 milyar 417 milyon 534 TL (KDV Hariç 1 milyar 201 milyon 300 TL) olan Emlak Konut bünyesindeki arsaların ihalesine 1 firma katıldı. Emlak Kulusi’nden edinilen bilgilere göre, 5 arsanın satışa çıkarıldığı ihaleye sadece 1 firma katıldı. İhaleye tek teklif veren firma Astaş Gayrimenkul oldu. Astaş, Emlak Konut Beşiktaş Mecidiye Mahallesi arazisi için teklif verdi. Yaklaşık 30 dönümlük arsa için 472 milyon TL + KDV teklif sundu. Şirket arsa üzerinde konut projesi geliştirebilecek. Ancak sözleşmede imzalar henüz atılmadı. 16 parselden oluşan dev arazi üzerinde Jandarma Dikimevi yer alıyor. Emlak Konut söz konusu arsayı TOKİ’den 360 milyon bin 900 TL bedelle satın almıştı.  Astaş Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Aşçı, “Teklifi sunduk, yönetim onaylarsa burada lüks bir rezidans projesi planlıyoruz. Yatay mimarinin ve yeşilin ön planda olduğu bir proje olacak. Konutların yarısını da yabancıya satıp ülkemize döviz girdisi sağlayacağız” dedi.

Emlak Konut Bakırköy arazisi için teklif verilmedi

Emlak Konut Bakırköy arazisi satışı gerçekleşmedi. Teklif verilmeyen Şükrü Balcı POEM arazisi daha önceki satışlarda da satılamamıştı. Şirketin Başakşehir İkitelli-1 ve 2 Mahallesi’nde, Başakşehir Kayabaşı’nda yer alan arsalarına da teklif gelmedi. Arsaların daha sonra tekrar satışa çıkarılması bekleniyor.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.