Murat Kurum kentsel dönüşüm ile ilgili hedeflerini açıkladı

Kayseri’yi ziyaret eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bakanlık olarak kentsel dönüşüm dahilinde her yıl 300 bin konutu dönüştürmeyi hedeflediklerini açıkladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kayseri Valisi Şehmus Günaydın’ı  ziyaret ettiği sırada kentsel dönüşüm ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Sabah Gazetesi’nin haberine göre ziyaretin ardından basın mensuplarına açıklamalar yapan Bakan Murat Kurum, Kayseri’de yapılacak olan çalışmalara dair bilgi vererek, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Kentsel dönüşüm çalışmaları dahilindeki projelerini tarihi kent meydanlarının yenilenmesi ve deprem riski yaşanan alanlardaki dönüşümü sağlamak üzere ikiye ayırdıklarını ifade eden Bakan Kurum, Bakanlık olarak hedeflerinin her yıl 300 bin konutu dönüştürmek olduğunu söyledi. Bu konutların 30 bininin Bakanlık ve  TOKİ  aracılığıyla gerçekleştirileceğini ifade eden Bakan Kurum, kalan kısmının da 20 yıllık bir plan çerçevesinde özel şirket işbirliğiyle sonlandırılacağını belirtti.

11 maddelik manifestonun 8’i kentsel dönüşüm projeleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın beyan ettiği 11 maddelik seçim manifestosunun 8’inin kentsel dönüşüm projeleri ilgili olduğunu söyleyen Bakan Kurum,  “Bu manada ilçe belediyelerimizden başlamak üzere büyük şehirlerimizle projeleri geliştireceğiz. Yeşil alan ortalamamıza baktığımızda dünyanın gelişmiş ülkelerinden daha az. Yakın zamanda sosyal donatılar, millet bahçeleri ile kişi başına düşen yeşil alan miktarını artıracağız. Bu anlamda aldığımız bayrağı belediye başkanlarımızla birlikte daha yukarıya çıkarmak amacıyla belediye başkanlarımızla birlikte çalışacağız” açıklamasını yaptı.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.