Bakan Kurum:  Avcılar ilçesinde özel sosyal konut projesi yapacağız

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “İnşallah 1 Nisan sabahı Avcılar özel sosyal konut projesi de hayata geçirilecek. Avcılar’a hayırlı olsun” açıklamasını yaptı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Avcılar Yeşilkent Mahallesi’nde kanaat önderleriyle buluştu. Anadolu Ajansı’nda yer alan habere göre, mahallenin imarla ilgili problemleri olduğunu söyleyen ve Avcılar özel sosyal konut çalışmalarını hayata geçireceklerini dile getiren Kurum, “Avcılar CHP belediyeciliğinde, çöp, çukur ve çamur belediyeciliğinden çok çekti. İnşallah 1 Nisan sabahı o çileleriniz bitecek. AK Parti belediyeciliğiyle gönül belediyeciliğiyle tanışacaksınız” açıklamasını yaptı. Avcılar’da hazine, bakanlık ve TOKİ  mülkiyetinde çok sayıda arazi olduğunu kaydeden Kurum, şu açıklamalarda bulundu:

‘’Avcılar özel sosyal konut projesi örnek niteliğinde olacak’’

“Burada birçok örnek proje de uyguladık. İnşallah 1 Nisan sabahı Avcılar özel sosyal konut projesi de yapacağız. İnşallah Avcılar’a hayırlı olsun. Bugün Beylikdüzü ve Büyükçekmece’ye gittik. Hamdolsun oralarda da muhteşem bir birliktelik var. 1 Nisan’ı her yerde her meydanda bize müjdeliyorlar. Yeşilkent’te buraya gelirken 5 dakikalık yolu akşam vaktinde 1 saatte ancak gelebilirsin. Çünkü yol, altyapı, kanalizasyon, içme suyu yok. Bir CHP belediyesinin her türlü tablosu Avcılar’da karşımızda duruyor.” Bakanlık olarak Yeşilkent ve Avcılar’da yapılacak bütün projelerin arkasında olacaklarını söyleyen Kurum, şehirlerin 50-100 yılını planlamak zorunda olduklarını ifade etti. Kurum, Yeşilkent’in 100 bini aştığını sözlerine ekleyerek, 1 Nisan sabahından itibaren Yeşilkent’in millet bahçesi için çalışacaklarını söyledi. Kurum’a burada AK Parti İstanbul Milletvekili Akif Çağatay Kılıç, AK Parti Avcılar Belediye Başkan Adayı İbrahim Ulusoy eşlik etti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın