Malatya Büyükşehir Belediyesi yeni itfaiye binası çalışmaları devam ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından eski SSK Hastanesi karşısında yer alan alanda inşa edilen itfaiye binasının çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından eski SSK Hastanesi karşısında yer alan Alpaslan Türkeş Bulvarı girişinde hayata geçirilen itfaiye binasını inceledi. Malatya Büyükşehir Belediyesi’nde yer alan habere göre, İtfaiye Merkez binası inceleme gezisine Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ın yanı sıra Genel Sekreter Yardımcısı Ali Yıldırım, MESTON Genel Müdürü Hulusi Boyraz, Daire Başkanları ile şube müdürleri katılım gösterdi.

‘’Malatya Büyükşehir Belediyesi projeleri devam edecek’’

İnceleme gezisi sırasında kısa bir konuşma gerçekleştiren Başkan Polat, “Allah Milletimizi ve Devletimizi doğal afetlerden korusun. Ama olası afetlere karşıda gerekli tedbirleri almamız gerekir. Büyükşehir Belediyesi olarak olası afetlere karşı daha güçlü bir şekilde müdahale edebilmek için kendimizi günün ve çağın şartlarına göre yenilememiz gerekiyor. Bu hazırlıklar çerçevesinde Büyükşehir Belediyesi olarak itfaiyemiz için şehrin hem doğusuna hem de batısına yeni ve modern itfaiye binası yapımı için çalışmalar başlattık. Malatya Büyükşehir Belediyesi projeleri devam edecek. Şehrin batısında başlatmış olduğumuz itfaiye binasında çalışmalarımız büyük bir hızla devam etmektedir. Bu çalışmalarımız sonucunda Malatya’ya yakışır bir itfaiye binası kazındırmış olacağız. İtfaiye teşkilatımız ne kadar güçlü olursa, ekipmanlar açısından teknolojiyi takip edebilirsek olası afetlere anında ve hızlı bir şekilde müdahale imkânına kavuşmuş oluruz. Rabbim itfaiye personellerimize güç kuvvet versin” açıklamasını yaptı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın