Bakan Kurum: Çanakkale ilinde 90 projeye destek verdik

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, ”Çanakkale ilinde son 17 yılda İller Bankası Genel Müdürlüğü ile 391 milyon liralık yatırımla 90 projeye destek verdik. 148 milyonluk yatırımımız devam ediyor” açıklamasını yaptı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Lapseki Belediyesi Kanalizasyon ve Atık Su Arıtma Tesisi”nin açılış töreninde  konuştu. Anadolu Ajansı haberine göre Bakan Kurum, Çanakkale Belediyesinin 2013’ten beri gelen süreçte 971 riskli yapının dönüştürülmesi için hiçbir ilerleme kaydetmediğini söyledi. Belediyenin bu binalar için proje ve imar çalışması yapmadığını, sadece yükseklik ve yoğunluk verdiğini söyleyen Kurum, “Biz bugün gittik, vatandaşımıza olması gereken projeye ilişkin bilgi verdik. İnşallah en yakın zamanda Çanakkale Belediyesi  gelişimini Ayhan başkanımızı belediye başkanı yapmak suretiyle gerçekleştireceğiz” dedi. Vatandaşa hizmet etme aşkıyla, gönül belediyeciliğiyle ‘önce millet’ diyen Kurum, ‘memleket işi gönül işi’ diyerek bu projeleri yürütmeyi çabaladıklarını kaydetti. Bunları yürütürken de tevazu ve samimiyet içinde olmaya gayret ettiklerine değinen Kurum, gönüllere dokunmayan hiçbir işin hizmet sayılmayacağını söyledi.

‘’Çanakkale yatırımları devam edecek’’

Bakan Kurum, vatandaşın yaşam standardını yükseltmek için gerekenleri yapma çabaladıklarını anlatarak, “Çanakkale yatırımları son 17 yılda İller Bankası Genel Müdürlüğü ile 391 milyon liralık yatırımla 90 projeye destek verdik. 148 milyonluk yatırımımız devam ediyor. Bugün dünya standartlarında bir atık su arıtma tesisini Lapseki’ye kazandırmış oluyoruz.” diye konuştu.  Cumhur İttifakı’nın önemini anlatan Kurum, “Cumhur İttifakı içinde birlik beraberlik var. 15 Temmuz gecesi bu topraklar için, vatanımız için, bayrağımız için can verildi, kan verildi. Bu kutlu birliktelikle karşılıklı güven, birbirimize saygı var. İnşallah geleceğin Türkiyesi için o birlik, beraberlik var. Biz bunları kurarken diğer tarafta ‘zillet ittifakı’nı kurdular. Terör örgütünün siyasi uzantılarıyla kol kola girdiler.” açıklamasında bulundu.

Törene Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, İLBANK Genel Müdürü Yusuf Büyük, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz ile çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.