BAKIRKÖY’E DE GÖZ KOYDU

Finans Merkezi içinde yer alan Finans Park’ın yüzde 85’ini satan Sarp Group yeni projeler için Ataşehir, Bakırköy ve Fikirtepe’de arazi görüşmelerini hızlandırdı.

Sarphan Finans Park projesinde konut ve ofislerin yüzde 85'lik kısmında satışlar tamamlandı. Satın alanlar arasında Galatasaraylı ve Fenerbahçeli ünlü futbolcuların da bulunduğu ve birden fazla konut aldığı projede ticari üniteler ise en geç Ekim ayında ihale edilecek. Projenin satışa çıktığı günden bu yana 6 aylık sürede yatırımcısına yüzde 40 kazanç getirdiğine dikkat çeken Sarp Grup İnşaat Genel Koordinatörü Vekalet Kaba, satın alanlar arasında yabancı yatırımcı payının ise yüzde 3 olduğunu söyledi.

1.7 milyon liraya 3+1

Projede yer alan sınırlı sayıda konut ve ofis satışları da sürüyor. Metrekare fiyatları konutlarda ortalama 7 bin lira ofislerde ise 8 bin lira olarak veriliyor. Konutların ilk satışa çıktığında ise ortalama metrekare fiyatının 4 bin 500 lira olduğu belirtiliyor. Projedeki en pahalı dairenin fiyatı 180 metrekare 3+1'de 1 milyon 700 bin lira olarak hesaplanıyor.

Yeşil ışık yaktı

Artık yeni inşaatlara yeşil ışık yakma zamanı geldiğini belirten Vekalet Kaba şirket olarak özellikle Ataşehir, Bakırköy ve Fikirtepe'de arazi geliştirme çalışmalarına hız verdiklerini söyledi. Ataşehir ve Fikirtepe'de görüşülen araziler dönüşüm şeklinde gerçekleştirilecek. Bakırköy'de ise boş bir arazi üzerinde pazarlıklar sürüyor. Arazi geliştirdikten sonra en geç bir yıl içinde araziyi projelendirip hayata geçireceklerine dikkat çeken Kaba, "İstanbul'un herhangi bir yerinde yapacağımız projede gönlümüzden geçen yine iddialı proje ortaya koymak. Şu anda görüşme yaptığımız yerlerde araziler büyük montanlı. Bu nedenle yeni projemiz de karma olacak. Yeni bir simgeye imza atmak istiyoruz" şeklinde konuştu Ofis 13, konut 43 katlı Projede yer alan ofis bloğu 13, konut bloğu 43 ve otel bloğu 20 katlı olarak yükseliyor. Ofis bloğunda 4 kat otopark, lobi, resepsiyon, her türlü teknik donanıma sahip ofisler, süs havuzu, ön ve yan cephelere bakan ofislerde teraslar ve kat bahçeleri, panoramik asansörler, merkezi ısıtma ve soğutma, gelişmiş ses ve ısı yalıtımı yer alıyor. Konut bloğunda ise havuz ve SPA merkezi bulunuyor.

Otel için talipler çok

Sarphan Finans Park'ın içinde yer alan otel bloğunda da inşaat hızla devam ediyor. Vekalet Kaba; "Otel ile ilgili yurtiçinden ve yurtdışından birbiri ardına görüşmeler yapıyoruz. Otel bloğunun tamamının satışı sözkonusu olabilir. Pazarlama stratejimizi belirledikten sonra dünyanın birçok yerinde tanıtıma çıkacağız. Amacımız iyi bir marka ile yol almak. Otelde oda sayısı 240 ile 320 arasında değişecek. İşletecek veya satın alacak olan kişinin talebine göre oda sayısı netleşecek" bilgisini verdi.

Ödüle doymuyor

2011 Avrupa Gayrimenkul Ödülleri Karma Kullanım Kategorisi'nde "Beş Yıldızlı Avrupa'nın En Prestijli Projesi", 2011 Aralık ayında ise Kıtalararası Gayrimenkul Ödülleri Karma Kullanım Mimarisi finalinde dünyanın bir numaralı gayrimenkul projesi ilan edildi. Vekalet Kaba, "Yeni ödüller yarışacaklarının da ön bilgisini verdi. Projenin yerli ve yabancı birçok kuruluştan övgüler aldığını belirten Kaba, yeni projelerde de ödül hedeflediklerini söyledi. Finans Park'ın standartları zirveye taşıyacağına dikkat çeken Kaba, "Proje yaşam ve iş merkezi olarak iş çevrelerinden yoğun ilgi görüyor. Tamamlandığında herkes buradaki yatırımdan karlı çıkacağını biliyor" dedi. KAYNAK: BUGÜN GAZETESİ

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıVAN’IN İLK ÇELİK OKULU AÇILDI
  Sonraki yazıKONUT KREDİSİ FAİZLERİ YÜZDE 1’DE DEVAM
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın