Başbakan’ın Bartın Mitingi sise takıldı

Başbakan’ın Bartın mitingi sis nedeniyle iptal edildi. Sinop’tan Bartın’a seslenen Başbakan, “16 Nisan sıradan bir halk oylaması değil. Bunlar köprü yaparsın hayır der, havalimanı, demiryolu yaparsın hayır der. Nerede hayırlı bir iş varsa hayır korosunun hazır ve nazır olduğunu görürüz.” dedi. 

Başbakan Yıldırım, şöyle konuştu: “CHP merhum Menderes’e ne dedi? ‘Tek adam, diktatör’ dedi. Merhum Özal’a ne dediler? ‘Tek adam, diktatör’ dediler. Şimdi ne diyorlar? Kurucu Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a da aynısını söylüyorlar. Dün aynı dili kullandılar, bugün aynı dili kullanıyorlar. Yarın da aynı iftirayı, aynı suçlamaları yapmak için şimdiden hazırlanıyorlar. Bu CHP değişmez. Dünya değişse bunlar bir milim yerinden oynamazlar. Çünkü CHP, değişimi sevmez. Sistemi niye istemiyorlar? Bu değişikilikle birlikte CHP’nin çalışması, yorulması, iktidar olması için gayret göstermesi gerekecek.”

SİS NEDENİYLE BARTIN’A İNEMEDİ

Başbakan Binali Yıldırım’ı taşıyan uçak, sis nedeniyle iniş yapamayınca Bartın mitinginde değişikliğe gidildi.

Sinop’a geçen Binali Yıldırım, Bartınlılara video konferans yöntemiyle hitap etti.
Yıldırım’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

“Bartın işi bitirmiş, Bartın büyük Türkiye, aydınlık yarınlara karar vermiş. Allah sizden razı olsun. AK Parti iktidarı olarak Bartın’a çok önemli hizmetler yaptık. Size yeni bir müjdem var. Bartın-Safranbolu arasındaki yolu da bölünmüş yol haline getireceğiz.
Bizim istikametimizi ancak ve ancak millet belirler. Şimdi ülkemiz için geleceğimiz için yeni bir eseri de birlikte inşa edeceğiz. Türkiye’nin huzuru, büyümesi, terörün yok olması için yeni hükümet sistemini 16 Nisan’da vereceğimiz evetlerle birlikte gerçekleştireceğiz.
Bu halk oylaması sadece ve sadece hükümet sistemi değişikliğidir. İki halk oylaması yaptık, ikisinde de rejim elden gidiyor, Türkiye bölünüyor dediler. Türkiye’yi bölmek kimsenin haddine değildir, buna da imkan yoktur. Rejim meselesi 1923’te bitmiştir.
Bu anamuhalefet partisi bu CHP Menderes’e, merhum Özal’a tek adam, diktatör dedi. Recep Tayyip Erdoğan’a da aynısını söylüyorlar. Yarın da aynı suçlamaları yapmak için hazırlanıyorlar. CHP değişimi sevmez. Sistemi neden istemiyorlar biliyor musunuz? Bu değişiklikle CHP’nin çalışması, yorulması gerekecek. İktidar olması için gayret göstermesi gerekecek.

94 YILDA 55 HÜKÜMET

Tek adam dediğiniz sizin oylarınızla seçtiğiniz ve ülkeyi iki sandık arasında yönetecek olan insandır. Beğenirseniz yeniden seçeceksiniz, beğenmezseniz değiştireceksiniz. Halkın seçtiği insana diktatör demek ne demek oluyor. Bu sistemle beraber Türkiye bölünür diyorlar. Hiçbir şekilde doğru değil. ABD kurulduğu günden beri 228 yıl geçti. Bu sürede 45 başkan seçildi. Türkiye 1923’te kuruldu. 94 yılda 65 hükümet kuruldu.

HER ŞEYE HAYIR DİYORLAR

16 Nisan sıradan bir halk oylaması değil. Bunlar köprü yaparsın hayır der, havalimanı, demiryolu yaparsın hayır der. Nerede hayırlı bir iş varsa hayır korosunun hazır ve nazır olduğunu görürüz. Bunların hayırlı bir işe evet dediğini bilmiyoruz. Yeni sistem bütün sorunları geride bırakacak.  Anayasa değişikliğinde gençlerimizi de ihmal etmedik. Sınırda güvenliğimizi teslim ettiğimiz gençlerimize milletvekili olmak istediklerinde daha sen bekle küçüksün diyoruz. CHP gençleri küçük görüyor. O gençler 15 Temmuz alçak darbe karşısında ön safta yer aldılar. Sayın Kılıçdaroğlu’na soruyorum, belediyelerde iki tane mi başkan var. Madem tek adamı sevmiyorsun, 7 seçimi de kaybettin yanına bir kişi daha al eş başkan olsun. Bunlara bakarsan iki belediye başkanı iki cumhurbaşkanı olacak. Birer muhtar yetmiyor, birer ya da ikişer muhtar daha seçelim. Bunlar akla ziyan işler. Demokrasi ve modern yönetimlerde olmayacak şeyler.”

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.